Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V očkovacej lotérii vyhral 201-tisíc eur muž z Kysúc, ďalších 201-tisíc putuje na Oravu
COVID-19 vývoj situácie v kraji

08 júl 2021 - 07:00

KONCERT V ZÁHRADE: Anashim

Sefardské svadobné piesne, jidiš swing a súčasné kompozície poetických textov v podaní Marta Gzowska-Sawicka (spev), Wojciech Golec (akordeón), Krzysztof Maciejowski (husle), Marcin Żupański (bas klarinet, saxofón, flauta) a Eugeniusz Kubat (kontrabas).

Anashim znamená ľudia v hebrejčine. Ľudia hudby a divadla.

To, čo sa nedá prehliadnuť, je tiež skutočnosť, že sú priatelia. Stretnutie skupiny skúsených odborníkov inšpirovaných etnickou hudbou, džezom a múzickým umením sa stalo impulzom k preniknutiu do bohatej a rozmanitej židovskej kultúry.

Necelé dva roky práce na materiálových vylepšeniach a nadšené ohlasy po koncertoch viedli k vydaniu premiérového albumu s názvom Sekretny Ogród.

Z bohatstva tohto žánru vybrali tie piesne, ktoré sú podľa nich najkrajšie. Vyznačujú sa nielen zjavnými hudobnými kvalitami, ale vyznačujú sa aj silou slova. Texty boli preložené do poľštiny z ich pôvodných jazykov (hebrejčina, jidiš, ladino), aby vynikli ich poetické hodnoty.

Sekretny ogród odhaľuje neobvyklú rozmanitosť hudobného žánru siahajúcu od sefardských svadobných piesní, cez jidiš swing, až po súčasné kompozície poetických textov.

Hľadaním správneho výrazu sa im podarilo vyvinúť ich vlastný hudobný jazyk, ktorý vytvára priestor pre súdržnú umeleckú výpoveď vychádzajúcu z ich skúseností a inšpirácií.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v hlavnej sále.

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať:

– pri vstupe mať na sebe rúško, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy. Preukázanie sa testom už nie je potrebné.

Tešíme sa na Vás!

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 13.08.2021 - 19:00Dopravný servis
Mostná
Práca na ceste
21:56
Hričovská
Prekážka na ceste
21:54
Hričovská
Zver pri ceste
20:22
Cesta I/64
Práca na ceste
19:59
Mojšova Lúčka
Kolóna
19:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia