Dnes najčítanejšie
Do večera sa očakáva v Žilinskom kraji výskyt ďalších búrok s krúpami a prívalovými zrážkami

07 júl 2021 - 17:07

Policajná hliadka namerala českému vodičovi vysokú rýchlosť, pri kontrole nafúkal nad jedno promile

Foto: Policajná hliadka namerala českému vodičovi vysokú rýchlosť, pri kontrole nafúkal nad jedno promile
Foto: KR PZ Žilina

Policajná hliadka v Ružomberku natrafila v utorok 6. júla na nezodpovedného zahraničného vodiča. Okrem toho, že prekročil maximálnu povolenú rýchlosť, viedol osobné auto pod vplyvom alkoholu. 

42-ročný muž z Českej republiky teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vodičovi auta značky Škoda namerala policajná hliadka v dopoludňajších hodinách rýchlosť vyššiu o 28 kilometrov za hodinu, preto ho predpísaným spôsobom zastavila. 

Muž sa s autom presúval cez Ružomberok smerom na Liptovský Mikuláš. Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,52 mg/l čo je v prepočte 1,08 promile.

„Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu, zadržali vodičský preukaz a predviedli ho na policajný útvar. Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ spresnil policajný hovorca Radko Moravčík.

V uplynulom týždni odhalili policajti 66 opitých vodičov

Polícia v Žilinskom kraji odhalila náhodnými kontrolami počas uplynulého 26. týždňa tohto roka ďalších 66 podgurážených šoférov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel až 15 nafúkalo hodnotu nad 1 promile, ďalší štyria spôsobili opití dopravnú nehodu.

Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, tentokrát 28 cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku.
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Stráža
Iné nebezpečenstvo
14:29
Košická
Jama na ceste
14:22
Belá
Zver pri ceste
14:12
Strečno
Jama na ceste
14:07
Strečno
Kolóna
13:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia