Dnes najčítanejšie
Vyše štvrtina pozitívnych PCR testov za včera je zo Žilinského kraja, opäť prevládajú nezaočkovaní
COVID-19 vývoj situácie v kraji

06 júl 2021 - 14:31

Zdravotníci v Žiline dostali voľné vstupy na plaváreň aj do divadla. Mesto tak ocenilo ich nasadenie

Foto: Zdravotníci v Žiline dostali voľné vstupy na plaváreň aj do divadla. Mesto tak ocenilo ich nasadenie
Foto: Mesto Žilina

Ako poďakovanie za nasadenie v prvej línii počas boja s koronavírusom venovalo mesto Žilina zdravotníkom vouchery na návštevu Mestskej krytej plavárne v Žiline. Spolu tisíc poukážok na voľné vstupy bolo odovzdaných pracovníkom Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina a polikliniky ŽILPO. K prejavu vďaky sa pripojilo aj Mestské divadlo Žilina, zdravotníkom odovzdali voľné vstupy na divadelné predstavenia:

„Jedno veľké ďakujem patrí našim zdravotníkom, ktorí sa aj napriek hrozbe ochorenia nebáli nasadiť svoje zdravie a pomáhali tým, ktorí to najviac potrebovali. Nemali to jednoduché, no nevzdali sa a bojovali dokonca. Mesto Žilina a jeho inštitúcie aspoň takýmto spôsobom prejavili vďaku, ktorú si naši zdravotníci určite zaslúžia, lebo bez nich by sme sa trápili oveľa dlhšie,“ dodal primátor mesta Žilina Peter Fiabáne. 

Medicínsky riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Bizík ocenil, že na radnici a vo vedení plavárne mysleli v kľudnejšom období pandémie koronavírusu na zdravotníkov, ktorí v náročných časoch pracovali priamo v kovidovom pavilóne a boli v styku covid pacientami

„Mnohí z nich na to doplatili tým, že sami ochoreli a takéto poďakovanie je krásnym gestom. Zdravotníci sa doslova obetovali, zažili neľahké dni a zachraňovali to najcennejšie, ľudské životy. V mene vedenia nemocnice a v prvom rade za zdravotníkov ďakujem za vašu podporu,“ uviedol Igor Bízik, ktorý prevzal ocenenie za Fakultnú nemocnicu s poliklinikou Žilina. 

Neštátne zdravotnícke zariadenie ŽILPO zastupoval riaditeľ Štefan Zelník: „V prvom rade chcem poďakovať vedeniu mesta za takéto ocenenie pre zdravotníkov a musím povedať, že je to asi po 20 rokoch prvýkrát, čo mesto oceňuje aj zdravotníkov a váži si ich. Myslím si, že Žilina môže byť aj vďaka takejto jednoduchej forme poďakovania príkladom pre ostatné samosprávy.“

Zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
18:22
Strečno
Jama na ceste
17:56
Oškerda
Kolóna
17:56
Budatínska Lehota
Kolóna
17:38
Strečno
Kolóna
17:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia