Dnes najčítanejšie
VIDEO: Na ulici Vysokoškolákov niektorí vodiči bránia plynulej jazde a zipsovému radeniu

24 jún 2021 - 12:36

VIDEO: Na sídlisku Solinky odcudzili zlodeji z osobných áut ďalšie štyri katalyzátory

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Prípady krádeží katalyzátorov z osobných áut v Žiline sa ďalej množia. V uplynulých dňoch došlo na sídlisku Solinky k ďalším minimálne štyrom. Jednému z obyvateľov sa podarilo zachytiť páchateľa na video.

„Dňa 21.6.2021 o 02:08 hod. ráno došlo ku krádeži katalyzátora z osobného vozidla Škoda Felicia na ulici Osiková v Žiline na Solinkách. Chcel by som aspoň touto cestou upozorniť občanov na zvýšenú opatrnosť, páchateľa natočila aj kamera,“ uviedol okradnutý obyvateľ.

Po zverejnení záznamov na sociálnej sieti sa prihlásili ďalší traja obyvatelia sídliska, ktorí majú vedomosť o krádežiach. Vyčíňanie zlodejov hlásili aj z ulíc Dubová, Limbová a Borová.

Zlodeji používajú rôzne náradie a spôsoby, vďaka ktorým dokážu odpíliť celý výfuk a z miesta rýchlo odísť. Na katalyzátory sa zameriavajú práve preto, že ich keramická vložka obsahuje drahé kovy ako rhodium, platina a palladium.

Aj v prípade starších modelov áut je hodnota katalyzátora stále vysoká. Páchatelia si preto vyberajú aj 20 a viac ročné vozidlá.
Dopravný servis
Rudinka
Práca na ceste
19:27
Strečno
Kolóna
18:58
Strečno
Jama na ceste
18:28
Košická
Prekážka na ceste
17:56
Terchová
Iné nebezpečenstvo
17:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia