Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní uzavrú cestu okolo Vodného diela Žilina, premávka bude obmedzená od 16:00 hod.

19 jún 2021 - 11:33

V piatok vyrazil prvý vlak z Bratislavy do Chorvátska, prevážal 22 motoriek a tri autá

Foto: V piatok vyrazil prvý vlak z Bratislavy do Chorvátska, prevážal 22 motoriek a tri autá
Foto: Železničná spoločnosť Slovensko

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypravila v piatok 18. júna prvý nočný vlak z Bratislavy do chorvátskeho Splitu. Ide o prvý z vlakov pravidelného sezónneho spojenia k Jadranu, vďaka ktorému sa cestujúci dostanú počas jednej noci do obľúbeného prímorského letoviska.

Vlakové spojenie patrí medzi výnimočné, nakoľko prevádzkovateľ umožňuje naložiť aj motorku či osobné auto. Od leta až do polovice septembra bude nočný vlak premávať dvakrát týždenne, v utorok a v piatok na trase Bratislava - Viedeň - Graz - Split. Spiatočná cesta začne v Splite každú stredu a sobotu.

Komfort na ceste zabezpečujú klimatizované lôžkové a modernizované klimatizované vozne ZSSK. V cestovnom lístku lôžkového vozňa je zahrnutý aj welcome drink a plnohodnotné raňajky. Počas celej prepravy si cestujúci môžu vo vlaku zakúpiť ďalšie občerstvenie a nápoje.

Kapacita vlaku je 126 miest na sedenie, 90 miest je k dispozícii v lôžkových vozňoch, 10 miest pre automobily z Bratislavy, 18 miest z Viedne, teda celkom 28 miest na prepravu automobilov, resp. motocyklov.

Lôžková kapacita prvého vlaku do Splitu bola kompletne vypredaná po celej trase. Do Chorvátska sa v ňom z Bratislavy a z Rakúska odviezlo spolu 22 motocyklov a tri osobné vozidlá.

ZSSK zabezpečuje vlakové spojenie v spolupráci s rakúskym partnerom ÖBB. Jednosmerný lístok je pre záujemcov k dispozícii od 29,90 eur vo vozni na sedenie a od 69,90 eur v lôžkovom vozni. Cena za prepravu osobného automobilu sa pohybuje na úrovni od 109,90 eur.Zdroj: Železničná spoločnosť Slovensko


Dopravný servis
Košická
Kolóna
10:44
Cesta I/64
Iné nebezpečenstvo
10:40
Hričovská
Stacionárny radar
10:00
Strečno
Iné nebezpečenstvo
09:52
Strečno
Jama na ceste
09:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia