Dnes najčítanejšie
Do večera sa očakáva v Žilinskom kraji výskyt ďalších búrok s krúpami a prívalovými zrážkami

16 jún 2021 - 18:35

Žilinská nemocnica podpísala memorandum o spolupráci s Lions Clubom, vďaka ktorému získa nové vybavenie

Foto: Žilinská nemocnica podpísala memorandum o spolupráci s Lions Clubom, vďaka ktorému získa nové vybavenie
Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline a občianske združenie Lions Club Žilina uzatvorili memorandum o vzájomnej spolupráci, ktorého cieľom je skvalitnenie života zrakovo postihnutých pacientov, pacientov s ochoreniami zraku a s chronickým ochorením diabetes mellitus.

Dokument avizujúci obojstranný záujem podieľať sa na zlepšení dostupnosti prevencie a včasnej diagnostiky ochorení podpísali za žilinskú nemocnicu generálny riaditeľ Igor Stalmašek, medicínsky riaditeľ Igor Bízik a ekonomický riaditeľ Peter Braška. Za Lions Club potvrdil spoluprácu svojim podpisom prezident Emil Pečík.

„Naším spoločným zámerom je skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre ľudí s ochoreniami zraku alebo cukrovkou, na ktoré sa združenie priamo zameriava. Členovia klubu realizujú podujatia, vytvárajú významné projekty zamerané na odbornú podporu preventívnych a diagnostických aktivít, čo nás zaujalo a motivovalo k nadviazaniu bližšej spolupráce,“ priblížil generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Klub poskytne finančnú a materiálnu podporu na skvalitnenie prístrojového vybavenia a prostredia nemocnice. Nemocnica podá kvalifikovanú pomocnú ruku prostredníctvom personálnych i materiálno-technických kapacít oddelenia oftalmológie a oddelenia vnútorného lekárstva.

„Sme presvedčení, že pomoc komunite, v ktorej žijeme, má byť zameraná tiež na prevenciu a včasnú diagnostiku civilizačných chorôb, kam zameranie celosvetovo pôsobiacej humanitárnej organizácie Lions International v súčasnosti smeruje. Chceme takouto formou prispieť k zlepšeniu zdravia obyvateľov nášho regiónu a spolupráca s najväčšou žilinskou zdravotníckou organizáciou nás motivuje naplniť naše heslo - We serve,“ povedal prezident Lions Club Žilina Emil Pečík.

Žilinský Lions Club je členom medzinárodného združenia Lions Clubs International, jednej z najväčších servisno-humanitárnych organizácií na svete

Partnerstvo otvorí už v najbližších dňoch prvý dar nových prístrojov na očné a interné oddelenie. Oftalmológovia získajú očný biomikroskop - štrbinovú lampu na kompletné vyšetrenie oka, ktorá je základným preventívnym krokom pri diabetickej retinopatii. Vybavenie oddelenia vnútorného lekárstva rozšíri prístroj ABI BOSO system 100 na včasnú diagnostiku srdca a obehového systému.

Medzi jeho základné ciele patrí podpora a pomoc zrakovo postihnutým občanom, prevencia, diagnostika a liečenie chorôb zraku detí a dospelých, podpora organizácií zastrešujúcich práva zrakovo postihnutých a záujmových organizácií zrakovo postihnutých.

Združenie sa zároveň venuje prevencii diabetes a podpore organizácií zabezpečujúcich prevenciu, diagnostiku a liečenie diabetu u detí a dospelých, edukácia pri ochorení cukrovky. Pravidelne usporadúva podujatia na bezplatné meranie vnútroočného tlaku, bezplatné preventívne meranie hladiny cukru v krvi a rovnako meranie krvného tlaku.
Zdroj: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline


Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Kolóna
15:00
Radoľa
Kolóna
14:55
Vranie
Prekážka na ceste
14:53
Stráža
Iné nebezpečenstvo
14:29
Košická
Jama na ceste
14:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia