Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní uzavrú cestu okolo Vodného diela Žilina, premávka bude obmedzená od 16:00 hod.

16 jún 2021 - 17:56

FOTO: Ďakovnú maľbu RUKY pod Strečnom opravili. Posprejoval ju neznámy popierač Covidu

Vďaka obetavej dobrovoľníkov sa desiatky tisíc šoférov, prechádzajúcich medzi Žilinou a Martinom popod Strečno, môžu pozerať na ďakovnú maľbu pre ľudí v prvej línii. Zrealizovala ju Sekcia pre mládež Žilinského samosprávneho kraja spolu s umelcami zo Street Art Academy. 

Ako to v niektorých prípadoch býva, aj zjavne pozitívna vec prekážala niekomu, kto ešte v dnešnej dobe pochybuje o existencii koronavírusu. Svoj názor musel neznámy páchateľ vyjadriť tak, že ďakovnú maľbu presprejoval. Sekcia informovala v týchto dňoch, že spolu s umelcami sa podarilo opraviť vzhľad do pôvodnej podoby.

Nosnou myšlienkou maľby je motív držiacich sa rúk a aj pre samotných autorov to bola výzva. Pri dotváraní im pomáhali dobrovoľníci a prekvapilo ich, ako sa žiaden z dobrovoľníkov nebál chytiť do ruky štetec, špachtľu alebo valček a pridať kúsok svojho poďakovania do finálnej mozaiky.

„Dlhodobo sa venujem práci s mládežou, ale taký počet šikovných mladých ľudí, ktorých organizácia zastrešuje som dlho nestretol. Ešte raz jedna veľká vďaka všetkým zainteresovaným za možnosť zúčastniť sa a verím, že do budúcna budeme spoločne pokračovať na ďalších projektoch,“ doplnil Martin Hríb, ktorý maľbu namaľoval spolu s Radimom Strakom.

Zo sekcie zároveň odkázali pozdrav aj neznámemu človeku, ktorý sa uchýlil k poškodeniu maľby: „Aby si mural RUKY svoje posolstvo zachoval, chalani zo StreetArt Academy, ktorí sa spolu so Sekciou pre mládež ŽSK a ďalšími organizáciami podieľali na realizácii, opravili jeho vzhľad do pôvodnej podoby a farby je stále dosť. A znehodnotíš mural, nikdy neznehodnotíš kopu obetavých rúk a úsmevov, ktoré sú väčšou vďakou tým, ktorí to najviac potrebujú,“ zdôraznili s tým, že nejde o politicky motivované dielo.


Zdroj: ŽSK


Dopravný servis
Košická
Kolóna
11:58
Košická
Kolóna
11:42
Krasňany
Kolóna
11:15
Košická
Kolóna
11:13
Stráža
Dopravná nehoda
11:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia