Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní uzavrú cestu okolo Vodného diela Žilina, premávka bude obmedzená od 16:00 hod.

16 jún 2021 - 17:05

Národná diaľničná spoločnosť musí zrušiť súťaž na zhotoviteľa zeleného mosta vo Svrčinovci

Foto: Národná diaľničná spoločnosť musí zrušiť súťaž na zhotoviteľa zeleného mosta vo Svrčinovci
Foto: Národná diaľničná spoločnosť

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) predstavila v roku 2020 svoj zámer vybudovať na Kysuciach nový Zelený most, ktorý má umožniť voľne žijúcim zvieratám bezpečnú migráciu cez frekventovanú cestu. Za týmto účelom vyhlásila verejnú súťaž na zhotoviteľa ekoduktu, ktorý má vzniknúť vo Svrčinovci.

Tender na zákazku v sume viac než 17,8 milióna eur bol vyhlásený koncom novembra minulého roka. Do verejnej súťaže sa prihlásilo celkom šesť stavebných spoločností, predložené ponuky sa však napokon vyhodnocovať nebudú.

NDS sa rozhodla verejné obstarávanie zrušiť, nakoľko Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) nedávno vyhlásili verejnú súťaž na zákazku, ktorá obsahuje totožné objekty. Modernizácia železničného koridoru štátna hranica Česká republika - Slovenská republika - Čadca - Krásno nad Kysucou rieši aj výstavbu ekoduktu na Kysuciach.

„Nastala teda situácia duplicitného obstarávania predmetných objektov verejných obstarávaní, čo môže mať za následok znemožnenie plnenia časti predmetu verejného obstarávania. Národná diaľničná spoločnosť má za to, že by v takomto prípade mohlo dôjsť k neefektívne vynaloženým finančným prostriedkom, preto pristupuje k zrušeniu predmetného obstarávania,“ informuje NDS na svojom webe.

Vyhlásenie novej súťaže so zmeneným projektom predpokladajú diaľničiari v termíne najneskôr do 45 dní. Výstavba ekoduktu vo Svrčinovci sa stala podmienkou schválenia nenávratného finančného príspevku zo strany Európskej komisie. V prípade nerealizovania by bolo Slovensko povinné vrátiť finančný príspevok v celkovej výške 285,2 milióna eur.

Zdroj: Národná diaľničná spoločnosť


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
09:38
Cesta I/64
Iné nebezpečenstvo
06:27
Strečno
Iné nebezpečenstvo
03:42
Košická
Iné nebezpečenstvo
03:38
Strečno
Zver pri ceste
02:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia