Dnes najčítanejšie
Policajti odhalili za týždeň ďalších 80 opitých vodičov, muž z Bytče nafúkal takmer 4 promile

11 jún 2021 - 14:33

V sobotu sa na území Žilinského kraja očakáva výskyt búrok so silným vetrom a intenzívnymi lejakmi

V sobotu 12. júna sa očakáva na území Žilinského kraja výskyt búrok, s ktorými môžu byť spojené intenzívne lejaky a silný vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje prvým stupňom výstrahy, ktorý platí pre všetky okresy v kraji.

Výstrahy platia od 14:00 hod. až do polnoci. Pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, je malá.

S očakávanou zmenou počasia môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 - 23 m/s (čo je v prepočte 65 - 85 km/h).

„Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ spresňuje SHMÚ.

Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Počas víkendu sa očakáva zvýšený výskyt oblačnosti a mierny pokles teplôt. Podľa aktuálnej predpovede dosiahnu denné teploty hranicu maximálne 24 °C a v nedeľu len 15 °C. Opätovný nárast by mal nastať od pondelka, pričom na konci budúceho týždňa môže byť až do 30 °C.
119 reakcií
Zdroj: Slovenský hydrometeorologický ústav


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:29
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:07
Budatínska Lehota
Kolóna
19:24
Hričovská
Kolóna
18:53
Budatínska Lehota
Kolóna
17:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia