Dnes najčítanejšie
V Rajeckej doline otvorili dôležitý úsek cyklotrasy, úlohy krstného otca sa zhostil Juraj Sagan

08 jún 2021 - 10:01

Do mestskej zbierky Žilina pomáha prišlo 8 príspevkov, peniaze rozdelili medzi tri organizácie

Foto: Do mestskej zbierky Žilina pomáha prišlo 8 príspevkov, peniaze rozdelili medzi tri organizácie
Foto: ilustračné - pixabay.org

V máji 2020 odobrili poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline vyhlásenie zbierky s názvom Žilina pomáha, jej cieľom bolo zmierniť dopady koronakrízy na tri organizácie sociálnych služieb pôsobiacich v Žiline. Mesto následne zriadilo transparentný účet a na ten mohli dobrovoľníci prispievať bezhotovostne alebo priamym vkladom. A to až do konca roka 2020.

Dobrovoľná zbierka predstavovala spôsob pomoci pre tých, ktorí chceli pomôcť pri boji s pandémiou a hľadali oficiálnu možnosť podpory s transparentným spôsobom. Na samostatné zriadený transparentný účet bolo pripísaných celkom 8 príspevkov od občanov.

Konečná vyzbieraná suma predstavuje 236,56 eur. Tieto prostriedky mesto prerozdelilo medzi tri organizácie. Sumu 78,86 eur obdržala Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina, Slovenský Červený kríž, územný spolok Žilina a Diecézna charita Žilina.

Peniaze mohli použiť na rôzne účely, nemocnica z nich nakúpila respirátory, Slovenský Červený kríž dezinfekčné prostriedky, a diecézna charita zakúpila mikrovlnnú rúru a rýchlovarnú kanvicu. Bojovať s pandémiou pomáhali okrem jednotlivcov aj firmy z regiónu, napríklad prispeli na výrobu ochranných štítov technológiou 3D tlače, ktorú realizovali viaceré fakulty Žilinskej univerzity v Žiline.0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
12:43
Strečno
Jama na ceste
12:28
Strečno
Jama na ceste
11:44
Stráža
Dopravná nehoda
11:26
Strečno
Jama na ceste
10:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia