Dnes najčítanejšie
Zdravotníci ošetrovali muža ležiaceho na Závodskej ceste v Žiline, ten sa na nich pokúšal zaútočiť päsťami

07 jún 2021 - 09:21

Turista našiel cez víkend vo Veľkej Fatre granát, v Malej Fatre stretla skupinka ľudí medveďa

Foto: Turista našiel cez víkend vo Veľkej Fatre granát, v Malej Fatre stretla skupinka ľudí medveďa
Foto: Horská záchranná služba

V piatok 5. júna v popoludňajších hodinách riešili horskí záchranári v Žilinskom kraji dva vážne prípady. V prvom išlo o nález starej munície, v druhom o stretnutie turistov s medveďom.

Prvé hlásenie ohľadom nálezu granátu prijala tiesňová linka Horskej záchrannej služby (18300) z Veľkej Fatry. Záchranárov upozornil turista, ktorý ho našiel na modro značenom turistickom chodníku z Chyžiek smerom na Chatu pod Borišovom.

„O súčinnosť bol požiadaný policajný pyrotechnik, ktorého na miesto nálezu sprevádzali horskí záchranári. Pyrotechnik, ktorý  určil, že sa jedná o granát z 2. sv. vojny, muníciu zabezpečil a následne odviezol k zneškodneniu,“ spresňuje Horská záchranná služba (HZS) na svojom webe.

O niečo neskôr prijali horskí záchranári druhú žiadosť o pomoc z Malej Fatry. V oblasti prvej vyhliadky na modro značenom Zbojníckom chodníku sa nachádzal medveď, kvôli ktorému nemohli turisti na trase pokračovať.

„Po hodinovom čakaní vystrašení požiadali o pomoc horských záchranárov. Tí v súčinnosti s príslušníkmi PZ SR odišli na miesto udalosti, medzitým však medveď utiekol. Záchranári HZS spoločne s príslušníkmi polície turistov následne sprevádzali na parkovisko, odkiaľ už pokračovali samostatne,“ uvádzajú horskí záchranári.

Zdroj: Horská záchranná služba


Dopravný servis
Považský Chlmec
Policajná hliadka
05:10
Lavobrezná
Stacionárny radar
04:22
Strečno
Zver pri ceste
01:27
Hričovská
Zver pri ceste
01:13
Strečno
Zver pri ceste
23:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina