Dnes najčítanejšie
V Rajeckej doline otvorili dôležitý úsek cyklotrasy, úlohy krstného otca sa zhostil Juraj Sagan

31 máj 2021 - 10:00

KONCERT: Zobcová flauta v hudbe baroka / Ajna Marosz a Klára Valentovičová

Tento koncert je venovaný jednému z najpopulárnejších hudobných nástrojov baroka a skladbám, ktoré preň boli v tomto období napísané.

Otvorí ho ranobaroková Aria sopra la Bergamasca talianskeho skladateľa Marca Ucceliniho.

Jadro koncertu bude patriť tvorbe benátskej superstar vrcholného baroka – Antoniovi Vivaldimu a jeho koncertom pre zobcovú flautu, ktoré sú oslavou virtuozity a svojskej náladovosti.

Zaznejú dva sólové koncerty v kontrastných tóninách C-Dur a c-mol, a koncert pre dve flauty, v ktorom sólistky spoja a zároveň zmerajú svoje sily. V závere zaznie Triová sonáta C-Dur od Georga Philippa Telemanna, ktorá je venovaná ženským mýtickým hrdinkám.Ajna Marosz a Klára Valentovičová sú hráčky na zobcovú flautu, ktoré napriek svojmu nízkemu veku menia povedomie o technických a výrazových možnostiach tohoto nástroja. Sú víťazkami mnohých domácich i zahraničných súťaží, Ajna Marosz sa víťazstvom presadila na súťaži ORDA v Amsterdame a vyhrala i v televíznej show Virtuosos talent show. Sú žiačkami ZUŠ L.Árvaya z triedy Pavla Stillera.

Na koncerte im budú asistovať dvaja pedagógovia tejto ZUŠ, Zuzana Srogončíková Melicharová klávesovým sprievodom a fagotistka Diana Čornaková.

Sprevádzajú : Adventure Strings – Slavomír Glos a Ivo Remenec (husle), Roman Rusnák (viola), Klaudia Remencová (violončelo).

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)

Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.

Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať:

  • pri vstupe mať na sebe rúško, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy. Preukázanie sa testom už nie je potrebné.

Tešíme sa na Vás!

 

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 24.06.2021 - 19:00

0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
12:43
Strečno
Jama na ceste
12:28
Strečno
Jama na ceste
11:44
Stráža
Dopravná nehoda
11:26
Strečno
Jama na ceste
10:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia