Dnes najčítanejšie
V Rajeckej doline otvorili dôležitý úsek cyklotrasy, úlohy krstného otca sa zhostil Juraj Sagan

31 máj 2021 - 10:00

PREMIETANIE: Hitler verzus Piccasso (R. CLAUDIO POLI, 2018)

Oscarový herec Toni Servillo (Veľká nádhera) sprevádza na fascinujúcej ceste medzi piatimi súčasnými výstavami veľkých a nacistami zakázaných umelcov v New Yorku, Paríži, Holandsku a Nemecku.

Picasso, Monet, Chagall, Matisse, Kokoschka - nacisti ich vo svojej dobe verejne označili za „neschopných šarlatánov“ a ich diela zakázali.

Čo stálo za nacistickou obsesiou výtvarným umením a aké poklady skrývali tajné zbierky Hitlera a Göringa? A čo sa našlo len pred pár rokmi za stenami mníchovského bytu Cornelia Gurlitta, syna vodcovho zberateľa?

Film plný unikátnych archívov a pohnutých svedectiev skladá príbeh systematickej deštrukcie a rabovania – od osudu rodiny galeristov Bernheimerových, ktorá skončila v koncentračnom tábore, až po neuveriteľnú kauzu Cornelia Gurlitta, syna nacistického kolaboranta a zberateľa umenia.Okolo 1500 diel, medzi ktorými nechýbali doteraz neznáme obrazy Picassa alebo Moneta, boli odhalené až v roku 2010 a ich cena bola vyčíslená na viac ako milión eur. Diela “zvrhlého umenia”, ktoré už nemali uzrieť svetlo sveta, sa konečne vracajú do galérií.

  • Réžia: Claudio Poli
  • Scenár: Sabina Fedeli, Arianna Marelli
  • Kamera: Mateusz Stolecki, Marco Alfieri
  • Hudba: Remo Anzovino
  • Hrajú: Toni Servillo 

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 16.06.2021 - 18:00

0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
11:44
Stráža
Dopravná nehoda
11:26
Strečno
Jama na ceste
10:43
Teplička nad Váhom
Iné nebezpečenstvo
10:40
Nemocničná
Práca na ceste
10:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia