Dnes najčítanejšie
V Rajeckej doline otvorili dôležitý úsek cyklotrasy, úlohy krstného otca sa zhostil Juraj Sagan

26 máj 2021 - 17:10

Policajti namerali v Čadci vodiča idúceho dvojnásobnou rýchlosťou, po zastavení nafúkal pol promile

Foto: Policajti namerali v Čadci vodiča idúceho dvojnásobnou rýchlosťou, po zastavení nafúkal pol promile
Foto: KR PZ Žilina

Policajti natrafili v uplynulých dňoch v Čadci na nezodpovedného mladého vodiča. Okrem nebezpečnej jazdy vysokou rýchlosťou bol navyše ovplyvnený aj alkoholom.

Hliadka namerala 26-ročnému mužovi na vozidle BMW rýchlosť 105 km/h v úseku s maximálnou povolenou rýchlosťou v obci 50 kilometrov za hodinu. Príslušníci predpísaným spôsobom vozidlo zastavili a vykonali u vodiča kontrolu.

Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,28 mg/l čo je v prepočte 0,58 promile. Mladík si svojim nezodpovedným konaním a ohrozovaním ostatných účastníkov premávky spôsobil zbytočné problémy.

„Jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd je nedodržiavanie pravidiel cestnej premávky, požitie alkoholu počas vedenia vozidla, nedodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy,“ spresňuje žilinská polícia na sociálnej sieti.

Po cestách jazdí veľa opitých motoristov, polícii sa v uplynulom týždni podarilo na území Žilinského kraja odhaliť ďalších 26 vodičov. V pondelok 24. mája zastavila hliadka na ceste medzi Rajeckými Teplicami a Kuneradom nákladné auto, ktoré šoféroval muž s viac než jedným promile.

Porušovaním zákona vodiči neohrozujú len seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Každý pritom môže prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách a predchádzať tak zbytočným tragédiám.
0 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
10:43
Teplička nad Váhom
Iné nebezpečenstvo
10:40
Nemocničná
Práca na ceste
10:28
Celulózka
Práca na ceste
10:24
Strečno
Jama na ceste
10:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia