Dnes najčítanejšie
V Rajeckej doline otvorili dôležitý úsek cyklotrasy, úlohy krstného otca sa zhostil Juraj Sagan

25 máj 2021 - 08:55

VIDEO: Jazda v protismere sa v Žiline objavuje čoraz častejšie, kamery zachytili ďalšie dva prípady

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

V Žilne a blízkom okolí sa začínajú množiť prípady jazdenia automobilov v protismere. Dokazujú to viaceré videá, ktoré zachytávajú motoristi na svoje palubné kamery. Najčastejšie dochádza k nebezpečným situáciám v oblasti nového diaľničného privádzača, zvyknú sa však objaviť aj na Ľavobrežnej ulici.

Kým sa na Rajeckej ceste mnohí otáčajú preto, aby neskončili na spoplatnenej diaľnici, z Ľavobrežnej sa snažia uniknúť kvôli kolónam. Ani jeden prípad však konanie nezodpovedných motoristov neospravedlňuje. Na ceste s viacerými jazdnými pruhmi navyše hrozí riziko stretu s rýchlym protiidúcim vozidlom.

Pokiaľ ide o bezdôvodnú jazdu v protismere, ktorá je v kategórii závažných priestupkov, je možné podľa priestupkového zákona uložiť finančnú pokutu vo výške od 60 do 150 eur, ale aj zakázať vodičovi viesť motorové vozidlá na dva roky.

Nezodpovedne sa na cestách nesprávajú iba motoristi. Najnovšie sa podarilo jednému z našich čitateľov zachytiť riskantnú jazdu troch mladých cyklistov. Tí jazdili po frekventovanej viacpruhovej okružnej križovatke v centre Žiliny v opačnom smere jazdy. Skupinka sa cez Rondel presúvala na zdieľaných bicykloch BikeKIA.

Doteraz známe prípady sa našťastie zaobišli bez kolízií a zrážok. Nie vždy to však musí dopadnúť rovnako a preto sa neoplatí riskovať.

Ak sa človek počas jazdy zmýli a nesprávne odbočí, je vhodnejším a bezpečnejším riešením odbočiť na najbližšom výjazde ako sa otáčať. Pri nechcenom odbočení do protismeru sa dá hneď na začiatku vycúvať.

V prípade výjazdu na diaľnicu stačí šoférovi zakúpiť minimálnu známku v hodnote 10 eur, čo je výrazne lacnejšie ako najnižšia pokuta 60 eur. Väčšina úsekov je pokrytá kamerovým systémom a tak si polícia nezodpovedného vodiča veľmi rýchlo nájde.
135 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
12:28
Strečno
Jama na ceste
11:44
Stráža
Dopravná nehoda
11:26
Strečno
Jama na ceste
10:43
Teplička nad Váhom
Iné nebezpečenstvo
10:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia