Dnes najčítanejšie
V Rajeckej doline otvorili dôležitý úsek cyklotrasy, úlohy krstného otca sa zhostil Juraj Sagan

21 máj 2021 - 12:15

Chýbajúci diaľničný úsek D1 Hubová - Ivachnová by mali sprejazdniť spolu s tunelom Višňové v roku 2023

Foto: Chýbajúci diaľničný úsek D1 Hubová - Ivachnová by mali sprejazdniť spolu s tunelom Višňové v roku 2023
Foto: Andrej Doležal - minister dopravy a výstavby SR

Na území Žilinského kraja by sa v prípade priaznivého vývoja situácie mohli sprejazdniť dva kľúčové diaľničné úseky. Informuje o tom minister dopravy Andrej Doležal na sociálnej sieti, ktorý absolvoval kontrolný deň na stavbe diaľnice D1 Hubová - Ivachnová.

Kontrolný deň prebiehal za účasti ministra hospodárstva Richarda Sulika a predsedov samosprávnych krajov SK8. Počas obhliadky sa ukázalo, že stavebné práce napredujú výrazným tempom. V tuneli Čebrať chýba posledných približne 400 metrov do prerazenia.

„Aktuálne už len čakáme na stavebné povolenie na razenie zo západného portálu. Trvám na tom, že úsek D1 Hubová - Ivachnová musí byť sprejazdnený do konca roku 2023 spolu s úsekom Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala. Len tak to dáva zmysel,“ uviedol minister dopravy.

Nový úsek diaľnice prinesie v prvom rade bezpečnosť na cestách pre vyše 20-tisíc áut denne, ako aj časovú úsporu 12 minút v porovnaní s jazdou po starej ceste.

Stavba priamo nadväzuje na pripravovaný predchádzajúci úsek D1 Turany - Hubová v smere na Martin. Nový úsek diaľnice D1 začína mimoúrovňovou križovatkou Hubová, prostredníctvom ktorej budú oba úseky diaľnice napojené na jestvujúcu cestu I/18.

Trasa križuje rieku Váh, vedie severným svahom údolia Váhu a obcou Hrboltová, za ktorou vchádza trasa diaľnice do tunela Čebrať a pred mimoúrovňovou križovatkou Likavka vychádza z tunela. Odtiaľ pokračuje pod hradom Likavka, severným obchvatom obcí Martinček a Lisková a opätovne križuje rieku Váh.

Po viac ako pätnásti kilometroch sa nový úsek diaľnice na svojom konci plynule napojí na sprevádzkovaný úsek diaľnice D1 do Prešova.
473 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
11:44
Stráža
Dopravná nehoda
11:26
Strečno
Jama na ceste
10:43
Teplička nad Váhom
Iné nebezpečenstvo
10:40
Nemocničná
Práca na ceste
10:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia