Dnes najčítanejšie
Z mosta na sídlisku Vlčince odpadla kovová konzola, rekonštrukcia by sa mohla začať v budúcom roku

18 máj 2021 - 09:42

Najviac výjazdov kvôli počasiu vykonali hasiči v Žilinskom kraji, naďalej platia výstrahy pred povodňami

Hasiči na Slovensku v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou uskutočnili do dnešného rána celkom 203 výjazdov. Najvážnejšia situácia bola pritom v Žilinskom kraji, kde vykonali spolu až 76 výjazdov.

Vo väčšine prípadov išlo o odčerpávanie vody zo zatopených pivníc, priestorov a ulíc, odstraňovanie nánosov bahna, čistenie priepustov alebo odstraňovanie prekážok z vodných tokov. Hasiči na mnohých miestach vykonávali aj monitoring vodných tokov.

Počas týchto udalostí zasahovalo na Slovensku do dnešného rána celkom 912 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a členov Dobrovoľných hasičských zborov, ktorí použili 258 kusov hasičskej techniky.

Na mnohých miestach hasiči naďalej zasahujú, vykonávajú protipovodňové opatrenia, odčerpávajú vodu a odstraňujú následky intenzívneho dažďa.

Na území žilinského kraja naďalej platia výstrahy pred dažďom a povodňami

Meteorológovia varujú pred dažďom výstrahou druhého stupňa, ktorá platí už len pre okres Tvrdošín. Pre zvyšné časti kraja boli odvolané, v platnosti sú však naďalej hydrologické výstrahy pred povodňami prvého aj druhého stupňa.

Vzhľadom na spadnutý a očakávaný trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, pričom hrozí dosiahnutie a prekročenie vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity.

2. stupeň výstrahy

1. stupeň výstrahy
0 reakcií
Zdroj: SHMÚ, HaZZ


Dopravný servis
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
09:40
Mojšova Lúčka
Kolóna
09:38
Dolný Hričov
Stacionárny radar
09:26
Mojšova Lúčka
Kolóna
09:25
Na Horevaží
Kolóna
09:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia