Dnes najčítanejšie
Z mosta na sídlisku Vlčince odpadla kovová konzola, rekonštrukcia by sa mohla začať v budúcom roku

18 máj 2021 - 10:05

VIDEO: Dúhové vlajky na Poštovej v noci zapálili. Vandali poškodili aj osvetlenie

Farebné dúhové vlajky, ktoré boli v pondelok 17. mája vyvesené pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti homofóbii a transfóbii pred Biznis centrom Poštová 1 na Vlčincoch, v noci poškodili neznámi vandali.

Majiteľom budovy a prevádzkovateľom biznis centra je žilinská spoločnosť Reinoo, v minulosti napríklad nasvietili budovu Banky Žilina v centre do zelených farieb s odkazom na Deň sv. Patrika. Farebnými vlajkami v deň boja proti homofóbii vyjadrili podporu osobám s odlišnou sexuálnou orientáciou.

Niekoľko hodín po umiestnení na stĺpy sa neznáme osoby pokúšali o ich zničenie, čo zachytili bezpečnostné kamery. Daždivé počasie im síce znemožnilo podpálenie, no aj napriek tomu úspešne poškodili osem kusov, spolu s nimi aj niekoľko lámp verejného osvetlenia. Počas dnešného dňa boli na stĺpy umiestnené nové vlajky namiesto pôvodných, incidentom sa zaoberá polícia. 

„Presne takto vyzerá homofóbia. Nenávisť k ľuďom, čo sú iní. Z diskusií si môžete urobiť jasno o predstavách homofóbov.  LGBTQ+ ľudia im nevadia, pokiaľ sa skrývajú alebo ideálne odsťahujú z tejto krajiny. To nie je cesta. Sú rovnakou súčasťou spoločnosti ako my. A zaslúžia si, aby sa o ich práva snažila majorita, ku ktorej patrím aj ja,“ doplnil k incidentu s vlajkami CEO spoločnosti Reinoo Milan Dubec.
5566 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
10:10
Strečno
Kolóna
09:57
Strečno
Jama na ceste
09:54
Strečno
Zver pri ceste
09:52
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
09:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia