Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Mesto Žilina vyhlásilo výberové konanie na prenájom stánkov v adventnom období
COVID-19 vývoj situácie v kraji

23 máj 2015 - 11:31

Štvorylku na námestí tancovalo viac ako 1100 ľudí

Po úspešnom 5. ročníku Európskeho tanečného festivalu štvorylky (European Quadrille Dance Festival), sa tento rok opäť pokúsili prevažne žiaci základných škôl prekonať Guinessov rekord. Dňa 22. mája 2015 presne o 12.00 hod. sa na Hlinkovom námestí stretlo 1128 účastníkov.

Tancuje sa na rôznych miestach Európy

Podujatie v synchronizovanom tanci zvanom „štvorylka“ (quadrille) organizovali Mesto Žilina a Tanečná škola Peter Cieker už po šiestykrát. Na Hlinkovom námestí sa stretli všetky vekové kategórie - od študentov základných a študentov stredných škôl, až po dôchodcov. “Všetci účastníci prešli prípravným kurzom za pomoci učiteľov tanca. Satelitný signál zabezpečil synchronizovaný štart s ostatnými zúčastnenými mestami, pričom hudba bola prenášaná priamo zo slovinského organizátorského mesta Maribor,” doplnil hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

Hojnú účasť v Žiline pomáhajú zabezpečiť základné a stredné školy. “V Žiline sa do pokusu o svetový rekord zapojili tieto školy a organizácie: ZŠ Gaštanová, ZŠ Jarná, ZŠ Lichardova, ZŠ V. Javorku, SŠ Zdravotnícka, ZŠ Závodie, ZŠ Brodno, ZŠ Limbová, Gymnázium Hlinská, ZŠ Martinská, SPŠ Poľnohospodárska, ZŠ Gorazda, Gymnázium Varšavská, CVČ Žilina, ZŠ Bánová, ZŠ Karpatská, ZŠ Hôrky, ZŠ Rajecké Teplice, ZŠ Radoľa, Žilinské Babenky a Tanečná škola Peter Cieker,” spresnil Čorba.

Na celom Slovensku viac ako 6600 tanečníkov
O úspechu akcie svedčia aj počty zapojených ľudí na celom Slovensku. V tomto roku sa do synchronizovaného tanca na Slovensku okrem Žiliny zapojili aj mestá Jacovce, Košice, Myjava a Vranov nad Topľou. Spolu sa na Slovensku zúčastnilo podujatia 6604 tanečníkov. Štvorylka sa dnes tancovala v 51 mestách v siedmych krajinách Európy.
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Hričovská
Prekážka na ceste
21:57
Krasňany
Iné nebezpečenstvo
21:39
Radoľa
Policajná hliadka
21:10
Vranie
Prekážka na ceste
21:08
Rudinka
Kolóna
20:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia