Dnes najčítanejšie
Policajti odhalili za týždeň ďalších 80 opitých vodičov, muž z Bytče nafúkal takmer 4 promile

13 máj 2021 - 16:35

Za MŠK Žilina odohrali odchovanci v tejto sezóne takmer dve tretiny všetkých herných minút. V Európe ide o prvenstvo

Foto: Za MŠK Žilina odohrali odchovanci v tejto sezóne takmer dve tretiny všetkých herných minút. V Európe ide o prvenstvo
Foto: mskzilina.sk

Mladý káder MŠK Žilina a filozofia postavená na budovaní mužstva najmä okolo odchovancov a domácich hráčov dostala žilinský futbalový klub na vrchol rebríčka spomedzi 419 európskych klubov podľa počtu odohraných minút vlastnými odchovancami.

Ako informuje klub, v aktuálnej sezóne nastúpilo za A-tím Šošonov 15 hráčov, ktorí si prešli Akadémiou MŠK Žilina počas najmenej troch sezón a medzi vekom 15 až 21 rokov. Žltozelení tak kraľujú rebríčku odchovancov hrajúcich vo svojich klubov podľa Medzinárodného strediska pre športové štúdie (CIES). V priemere odohrali 1605 minút:

„Výskumná skupina CIES v rámci rozsiahlej štúdie zistila, že práve odchovanci MŠK Žilina sú najvyťaženejší v rámci 419 európskych klubov, keď v aktuálnej sezóne odohrali 61,5% minút. To znamená z celkových 2610 minút (štatistika robená 5. mája - tj. do 29. kola vrátane) patrilo odchovancom dokopy približne 1605 minút na jedného,“ informuje klub.

Štatistika CIES. Zdroj: www.facebook.com/CIESFootballObservatory

Káder preverí finále Slovenského pohára

Uplynulý víkend priniesol prvú možnosť sledovať v Žiline naživo najvyššiu futbalovú súťaž, náročné podmienky na testovanie nakoniec splnilo sedem divákov, ktorí si mohli vychutnať duel proti AS Trenčín. Klub ich za lojalitu odmenil permanentnými vstupenkami na celú sezónu.

Najvyťaženejším hráčom je Samuel Petráš, po ňom nasleduje Dávid Ďuriš, Ján Minárik a Branislav Sluka. Šošoni sa v tejto sezónne spoliehajú aj na služby odchovancov Jána Bernáta, Adama Kopasa, Kristiána Valla, Jakuba Paura, Patrika Mysloviča, Dominika Javorčeka, Patrika Iľka, Adriána Kaprálika, Tomáša Nemčíka, Adama Goljana a Timoteja Jambora.

Mladý žilinský káder zabojuje už budúci týždeň vo finále 52. ročníka Slovnaft Cupu, v ktorom sa už po tretíkrát v histórii stretnú s bratislavským Slovanom. Stredajšie finále Slovenského pohára sa odohrá na Tehelnom poli o 18:00 hodine.

Naposledy hrali futbalisti Žiliny finále v sezóne 2018/2019, keď v Nitre nestačili v penaltovom rozstrele Spartaku Trnava. Posledný zisk pohára sa datuje do sezóny 2011/2012.

Uplynulý víkend priniesol prvú možnosť sledovať v Žiline naživo najvyššiu futbalovú súťaž, náročné podmienky na testovanie nakoniec splnilo sedem divákov, ktorí si mohli vychutnať duel proti AS Trenčín. Klub ich za lojalitu odmenil permanentnými vstupenkami na celú sezónu.0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:29
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:07
Budatínska Lehota
Kolóna
19:24
Hričovská
Kolóna
18:53
Budatínska Lehota
Kolóna
17:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia