Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj naďalej prvý v počte pozitívnych prípadov, medzi hospitalizovanými je 83% neočkovaných
COVID-19 vývoj situácie v kraji

13 máj 2021 - 16:00

Žilinská nemocnica ponúka novú procedúru fototerapie urýchľujúcu proces hojenia

Foto: Žilinská nemocnica ponúka novú procedúru fototerapie urýchľujúcu proces hojenia
Foto: FNsP Žilina

V žilinskej nemocnici môžu pacienti absolvovať v ambulantnej časti oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie novú procedúru s významnými terapeutickými účinkami. Liečba hyperpolarizovaným svetlom biolampy s unikátnym Fullerénovým filtrom urýchľuje procesy hojenia až o 30%.

Fototerapia bioptrónovou lampou je štandardnou procedúrou, ktorú však rehabilitačné pracovisko Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline aktuálne rozšírilo o revolučnú svetovú technológiu založenú na objave molekúl C 60 známych ako fullerén.

„Tento objav novej formy elementárneho uhlíka v prírode bol dokonca ocenený Nobelovou cenou a práve na jeho základe odborníci vyvinuli unikátny Fullerénový filter, ktorý sme začali používať v žilinskej nemocnici. Pacienti môžu jeho priaznivý efekt využiť v rámci našich liečebných procedúr,“ informovala vedúca fyzioterapeutka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie FNsP Žilina Alena Rihalová.

Špeciálny nanofotonický filter podľa jej slov produkuje hyperpolarizované svetlo s výrazne intenzívnejším prienikom do buniek, a to do hĺbky päť až šesť centimetrov, čím napomáha k rýchlejšiemu hojeniu rán.

„Liečba stimuluje procesy samoobnovy tkanív, je účinná pri kožných problémoch, zlepšuje kvalitu jaziev, znižuje opuchy, hematómy a využiť sa dá napríklad i pri zmiernení depresií,“ priblížila vedúca fyzioterapeutka.

Patentovanú liečbu svetlom je možné absolvovať aj bez lekárskeho odporúčania

Procedúra Bioptron s Fullerénovým filtrom je vhodná pre všetkých, ktorí potrebujú liečbu biolampou. Pacienti sa môžu objednať na základe indikácie lekára v rámci odbornej ambulancie oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie FNsP Žilina, kedy je výkon bezplatný.

Záujemcovia si termín jednoducho zarezervujú priamo na recepcii v ambulantnej časti rehabilitácií. Terapia biolampy s Fullerénovým filtrom je pri procedúrach indikovaných lekárom uhrádzaná zdravotnou poisťovňou, pre samoplatcov je výkon spoplatnený vo výške 2,50 eur.
Zdroj: TS FNsP Žilina


Dopravný servis
Hričovská
Jama na ceste
00:56
Rajecké Teplice
Policajná hliadka
23:26
Strečno
Zver pri ceste
22:38
Radoľa
Zver pri ceste
21:59
Estakáda
Policajná hliadka
21:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia