Dnes najčítanejšie
Policajti odhalili za týždeň ďalších 80 opitých vodičov, muž z Bytče nafúkal takmer 4 promile

13 máj 2021 - 16:00

Žilinská nemocnica ponúka novú procedúru fototerapie urýchľujúcu proces hojenia

Foto: Žilinská nemocnica ponúka novú procedúru fototerapie urýchľujúcu proces hojenia
Foto: FNsP Žilina

V žilinskej nemocnici môžu pacienti absolvovať v ambulantnej časti oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie novú procedúru s významnými terapeutickými účinkami. Liečba hyperpolarizovaným svetlom biolampy s unikátnym Fullerénovým filtrom urýchľuje procesy hojenia až o 30%.

Fototerapia bioptrónovou lampou je štandardnou procedúrou, ktorú však rehabilitačné pracovisko Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline aktuálne rozšírilo o revolučnú svetovú technológiu založenú na objave molekúl C 60 známych ako fullerén.

„Tento objav novej formy elementárneho uhlíka v prírode bol dokonca ocenený Nobelovou cenou a práve na jeho základe odborníci vyvinuli unikátny Fullerénový filter, ktorý sme začali používať v žilinskej nemocnici. Pacienti môžu jeho priaznivý efekt využiť v rámci našich liečebných procedúr,“ informovala vedúca fyzioterapeutka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie FNsP Žilina Alena Rihalová.

Špeciálny nanofotonický filter podľa jej slov produkuje hyperpolarizované svetlo s výrazne intenzívnejším prienikom do buniek, a to do hĺbky päť až šesť centimetrov, čím napomáha k rýchlejšiemu hojeniu rán.

„Liečba stimuluje procesy samoobnovy tkanív, je účinná pri kožných problémoch, zlepšuje kvalitu jaziev, znižuje opuchy, hematómy a využiť sa dá napríklad i pri zmiernení depresií,“ priblížila vedúca fyzioterapeutka.

Patentovanú liečbu svetlom je možné absolvovať aj bez lekárskeho odporúčania

Procedúra Bioptron s Fullerénovým filtrom je vhodná pre všetkých, ktorí potrebujú liečbu biolampou. Pacienti sa môžu objednať na základe indikácie lekára v rámci odbornej ambulancie oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie FNsP Žilina, kedy je výkon bezplatný.

Záujemcovia si termín jednoducho zarezervujú priamo na recepcii v ambulantnej časti rehabilitácií. Terapia biolampy s Fullerénovým filtrom je pri procedúrach indikovaných lekárom uhrádzaná zdravotnou poisťovňou, pre samoplatcov je výkon spoplatnený vo výške 2,50 eur.
0 reakcií
Zdroj: TS FNsP Žilina


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:29
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:07
Budatínska Lehota
Kolóna
19:24
Hričovská
Kolóna
18:53
Budatínska Lehota
Kolóna
17:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia