Dnes najčítanejšie
Policajti odhalili za týždeň ďalších 80 opitých vodičov, muž z Bytče nafúkal takmer 4 promile

12 máj 2021 - 17:03

V Liptovskom Mikuláši horel byt, oheň sa rozšíril cez balkón na ďalšie poschodie

Foto: V Liptovskom Mikuláši horel byt, oheň sa rozšíril cez balkón na ďalšie poschodie
Foto: Krajské riaditeľstvo HaZZ v Žiline

V pondelok 10. mája 2021 zasahovali hasiči v Liptovskom Mikuláši pri požiari bytového domu. Krátko po 14:00 hod. horelo na ulici Guothova, kde sa oheň rozšíril z balkóna a interiéru na prízemí aj do ďalšieho bytu o poschodie vyššie.

Na miesto bolo vyslaných celkom osem profesionálnych hasičov s tromi kusmi techniky. Po príchode našli jednu zranenú osobu, ktorej poskytli prvú pomoc a privolali k nej záchrannú zdravotnú službu.

Hasičom sa podarilo do 15 minút požiar lokalizovať, priestor obidvoch bytov aj suterénu bol za pomoci termovíznej kamery prehľadaný a odvetraný pretlakovým ventilátorom.

„Postupným odstraňovaním skrytých lokálnych ohnísk požiaru bol požiar po hodine zlikvidovaný. Hasiči zasahovali s autonómnymi dýchacími prístrojmi,“ spresnil Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

Dohľad po požiari vykonávala miestna jednotka Dobrovoľného hasičského zboru. Po ukončení hasiacich prác dorazil zisťovateľ príčin požiarov, príčina vzniku je v štádiu vyšetrovania.
0 reakcií
Zdroj: Krajské riaditeľstvo HaZZ v Žiline


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:29
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:07
Budatínska Lehota
Kolóna
19:24
Hričovská
Kolóna
18:53
Budatínska Lehota
Kolóna
17:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia