Dnes najčítanejšie
Vstúpte dovnútra Sphéry - unikátne dielo v Žiline je už prístupné verejnosti

12 máj 2021 - 12:05

Škôlku v Závodi začali rekonštruovať, škôlkari sa do nej vrátia v septembri 2022. Kapacitne pribudne 33 miest

Foto: Škôlku v Závodi začali rekonštruovať, škôlkari sa do nej vrátia v septembri 2022. Kapacitne pribudne 33 miest
Foto: maps.google.com

V uplynulých dňoch začali stavebné práce na Materskej škole v Závodí po niekoľkomesačnom zdržaní, ktoré spôsobila kontrola pri čerpaní eurofondov. Cieľom obnovy je rozšíriť kapacitu materskej školy prostredníctvom nadstavby a revitalizovať detské ihrisko.

Na tento účel získala samospráva finančné prostriedky vo výške vyše 350 000 eur z Integrovaného regionálneho operačného programu, škôlkari by sa mali do vynovených priestorov vrátiť v septembri budúceho roka. Vďaka rozšíreniu kapacity ich pribudne o 33 viac:

„Stavebné práce pozostávajú z troch aktivít. Hlavná časť sa bude sústrediť na zvýšenie kapacít materskej školy o 33 miest vytvorením dvoch nových tried nad celým pôdorysom prízemia. Počas stavebných prác sa vybudujú nové sociálne priestory, zázemie pre upratovačku, nové schodisko, strecha, podlaha či okná. Revitalizácia zahŕňa tiež bezbariérové úpravy budovy. Počas stavebných úprav pribudnú v areáli školy v severnej časti herné prvky pre potreby nových detí,“ spresnil hovorca mesta Žilina Vladimír Miškovčík.

V súčasnosti je detské ihrisko vybavené detskými preliezkami, kolotočmi, domčekmi, dvomi pieskoviskami. Po úpravách pribudnú tri hojdačky na pružine, jedna reťazová a tri vahadlové hojdačky. Prevádzka škôlky z hľadiska energií bude po obnove stáť menej:

„Objekt materskej školy z hľadiska energetického auditu v súčasnosti nevyhovuje normám, preto sa časť revitalizácie zameria na zníženie energetickej náročnosti budovy. Zateplí sa obvodový plášť, strop nad suterénom, vymenia sa oceľové okná za plastové s izolačným trojsklom, osvetlenie a zrekonštruuje sa vykurovanie. Po realizovaných opatreniach bude škola z hľadiska spotreby primárnej energie zaradená do energetickej triedy B,“ dodal hovorca.

V Žiline postupne pokračujú rekonštrukcie materských škôl a školských zariadení s navyšovaním kapacít. Investičnú akciu za celkom 440-tisíc eur zameranú na zníženie energetickej náročnosti radnica v júni minulého roka ukončila v Materskej škole na Petzvalovej ulici v Žiline.

Revitalizáciou za celkom 781-tisíc eur prešla aj Materská škola Trnavská na sídlisku Vlčince a Materská škola Čajakova na Hlinách za viac ako 545-tisíc eur. Na zvýšenie kapacity škôlok a ich rekonštrukciu získala samospráva finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu.   

V súčasnosti navštevuje materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina 2 302 detí, z toho 787 predškolákov.
0 reakcií
Zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Estakáda
Prekážka na ceste
03:24
Hlavná, Bytčica
Práca na ceste
01:15
Estakáda
Prekážka na ceste
22:39
Estakáda
Policajná hliadka
22:12
Estakáda
Prekážka na ceste
21:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia