Dnes najčítanejšie
Hasiči absolvovali na stavbe diaľnice pri Žiline cvičenie, zraneného pracovníka zlaňovali z mostného piliera
COVID-19 vývoj situácie v kraji

12 máj 2021 - 08:30

FOTO: V Žilinskom kraji došlo k ďalšiemu rozsiahlemu požiaru lesa, zasahovalo viac než 30 hasičov

Foto: FOTO: V Žilinskom kraji došlo k ďalšiemu rozsiahlemu požiaru lesa, zasahovalo viac než 30 hasičov
Galéria: 5 fotiek
Foto: Hasiči Makov

Po nedávnom požiari lesnej mladiny, ktorý vypukol v katastri mestskej časti Žilina - Trnové, zasahovali hasiči v utorok 11. mája pri rovnakom prípade na Kysuciach. Krátko pred 16:00 hod. začal horieť les vo veľmi ťažko prístupnom teréne v obci Makov - časť Trojačka.

Na miesto bolo vyslaných viac než 30 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Oheň sa kvôli silnému vetru rýchlo šíril po rúbanisku v strmom teréne, pričom zasiahol plochu o rozlohe približne 1000 x 1000 metrov.

Likvidáciu zabezpečovali hasiči z Čadce, Turzovky, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia DHZ obcí Vysoká nad Kysucou, Turzovka, Korňa a Makov, Zákopčie a Horný Kelčov.

Príslušníkom Hasičského a záchranného zboru komplikoval prácu najmä ťažko dostupný strmý terén a silný vietor. Úplne zlikvidovať požiar sa im podarilo až po približne piatich hodinách od začatia zásahu.

„Hasičom sa rozsiahly požiar v obci Makov podarilo po viac ako troch hodinách lokalizovať a zabrániť jeho ďalšiemu rozširovaniu. Požiar vypukol v strmom teréne, pričom plamene zachvátili rúbanisko a lesný porast,“ spresnil Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti.Dopravný servis
Závodská cesta
Kolóna
16:43
Priemyselná
Jama na ceste
16:39
Rajecké Teplice
Policajná hliadka
16:38
Cesta I/64
Policajná hliadka
16:38
Rajecká cesta
Kolóna
16:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia