Dnes najčítanejšie
Policajti odhalili za týždeň ďalších 80 opitých vodičov, muž z Bytče nafúkal takmer 4 promile

11 máj 2021 - 14:40

Poškodené mostné závery na žilinskom okruhu Slovenská správa ciest eviduje, nemá však peniaze na opravu

Motoristi sa po rokoch jazdenia zlými cestami na žilinskom mestskom okruhu dočkali opráv dvoch najfrekventovanejších úsekov. Slovenská správa ciest (SSC) zrealizovala na prelome apríla a mája rekonštrukciu ulice Ľavobrežná, počas najbližších dní až týždňov by mali odštartovať opravy aj na Nemocničnej.

Na zlý stav našich ciest dlhodobo upozorňujú obyvatelia mesta aj prostredníctvom stránky odkazprestarostu.sk. Následkom vysokej intenzity dopravy vznikajú nové poruchy vozoviek a niektoré staré sa zhoršujú. Okrem výtlkov, prepadlín či hrboľov ich trápia tiež nebezpečné mostné závery.

Na území mesta je viacero mostných objektov, ktoré majú nevhodne riešené dilatačné spoje. Väčšina je bez problémov prejazdná, časť z nich však môže predstavovať riziko poškodenia vozidla napríklad v podobe ohnutého disku alebo defektu.

Dve takéto miesta sa nachádzajú na ulici Mostná a jedno pri napojení Ľavobrežnej na estakádu. Vo všetkých prípadoch je asfalt zvlnený alebo prepadnutý, pre plynulý a bezpečný prejazd musia šoféri spomaliť alebo sa dostatočne dobre vyhnúť. Slovenská správa ciest poškodenia eviduje, zatiaľ ich však nemôže opraviť.

„SSC - IVSC Žilina eviduje problémy na spomínaných mostoch v Žiline, rovnako ako ich eviduje aj na iných úsekoch Žilinského a Trenčianskeho samosprávneho kraja. Pre nedostatok finančných zdrojov sa v roku 2021 zatiaľ nepočíta s opravami dilatačných záverov,“ uviedol hovorca SSC Martin Guzi.

V meste Žilina opravili na štvorprúdovkách v posledných rokoch celkom päť dilatačných zariadení - v roku 2019 tri kusy a v roku 2020 dva kusy. Termín opravy tých zvyšných je nateraz neurčitý.

V blízkej dobe by mohlo dôjsť aspoň k obnove vodorovného dopravného značenia. Slovenská správa ciest v súčasnosti pripravuje súťaž na dodávateľa, ktorý zabezpečí doplnenie vyblednutých čiar na cestách prvej triedy v meste Žilina.282 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:29
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:07
Budatínska Lehota
Kolóna
19:24
Hričovská
Kolóna
18:53
Budatínska Lehota
Kolóna
17:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia