Dnes najčítanejšie
Policajti odhalili za týždeň ďalších 80 opitých vodičov, muž z Bytče nafúkal takmer 4 promile

05 máj 2021 - 07:25

Sprístupnenie výstavy: Ateliér mal+by Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave

SPRÍSTUPNENIE VÝSTAVY Ateliér mal+by Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave

Výstava študentiek a študentov Ateliéru mal+by Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave je ďalším spoločným vystúpením mimo akademického prostredia.

Patrícia Bačenková, Pavel Baghy, Anna Mária Beňová, Marek Burcl, Martina Červenková, Petra Čížková, Paula Gogola, Dominik Hlinka, Patrik Hujo, Karin Langová, Barbora Lungová, Michaela Moravčíková, Jessica Prečuchová

Nové, väčšinou vystavujúcich nikdy nezažité podmienky prezentácie maliarskej tvorby v zrekonštruovaných priestoroch secesného paláca sú už na prvý pohľad obťažkané predestinovanými historickými významami, ktoré si vynucujú zvláštnu pozornosť. Sú však zároveň príležitosťou k preskúmaniu role umenia, ktoré zasahuje do existujúceho inštitucionálneho a sociálneho organizmu s vlastnými pravidlami.

Práve silný individuálny prístup mladých umelkýň a umelcov, overovanie vlastných schopností a možností, variabilných i reverzibilných metód tvorby je pomyselnou sieťou, ktorá jednotlivé prístupy prepája, nech sú kdekoľvek a kedykoľvek. Názov výstavy voľne asociuje tento zmysel, a taktiež otázku presadenia sa vo svete umeleckých ideí a v živote vôbec. Zvolený výber diel je plný paradoxov, ktoré sa otvárajú nielen maľbe a jej vzťahu k iným médiám, ale aj intermedialite jej sociálneho a inštitucionálneho rozmeru. Rôznorodé prístupy, zahŕňajúce maľbu, kresbu, objekty, digitálne technológie, prácu s materiálom a performatívne aktivity sú fragmentami výpovede o charaktere ateliéru ako prajnej kolektívnej umeleckej platformy.

Sprístupnenie výstavy: 3. mája 2021

3. máj 2021 - 23. máj 2021

Realizované v spolupráci s Fondom na podporu umenia

 

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 03.05.2021 - 09:00    23.05.2021 - 16:00

0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:29
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:07
Budatínska Lehota
Kolóna
19:24
Hričovská
Kolóna
18:53
Budatínska Lehota
Kolóna
17:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia