Dnes najčítanejšie
Policajti odhalili za týždeň ďalších 80 opitých vodičov, muž z Bytče nafúkal takmer 4 promile

06 máj 2021 - 08:10
INZERCIA

„Bez čakania je vyšetrenie lepšie nielen pre pacienta, ale aj pre nás,“ oceňujú lekári Praktickej Ambulancie v Žiline

Podľa prieskumu v ambulancii viac ako 90% pacientov žilinskej Praktickej Ambulancie na vyšetrenie nemusí čakať a sú vyšetrení na presný čas, na ktorý sa objednali. „Keď si pacient sám vyberie termín vyšetrenia, ktorý mu najviac vyhovuje, tak sa ho snaží aj dodržať a potom nemusí zbytočne čakať v ambulancii“ uviedol MUDr. Miroslav Angelovič.

V žilinskej Praktickej Ambulancii sa môžu pacienti sami objednať na čas, ktorý im najlepšie vyhovuje. Objednávanie je pre pacientov bezplatné a možnosť funguje cez internet z pohodlia svojho domova 24 hodín denne.

Na internete pacient prehľadne vidí všetky voľné termíny na vyšetrenia a odbery, vďaka čomu si môže vybrať termín, ktorý je pre neho najvhodnejší. Okrem objednávania cez internet sa pacienti tiež môžu objednať aj telefonicky alebo emailom.

Vďaka objednávaniu sú pacienti rýchlejšie a lepšie vyšetrení

Objednávanie poskytuje komfort nielen samotnému pacientovi, ale veľmi napomáha aj samotnej ambulancii, pretože lekári a sestry sa môžu na vyšetrenie dopredu pripraviť: „Keď sa pacient objednáva vopred, umožňuje nám to lepšie pripraviť sa na jeho vyšetrenie - nachystať zdravotnú dokumentáciu, skontrolovať výsledky odberov a pripraviť pacienta lekárovi,“ uviedla sestra Klára Tomková.

„Lekár si môže dopredu naštudovať zdravotnú dokumentáciu a potom sa sústredí len na samotné vyšetrenie pacienta, pri ktorom má všetko pripravené“ oceňuje výhody takéhoto riešenia MUDr. Julie Zahradnická, lekárka v žilinskej Praktickej ambulancii. 

Objednávanie nie je jedinou inováciou v systéme poskytovania služieb praktických lekárov. K efektívnejšej a rýchlejšej obsluhe pacientov prispieva aj emailová komunikácia. Klienti ambulancie sa tak nemusia spoliehať len na telefón, pretože sestričky možno vybavujú pacienta. Stačí napísať mail a v krátkom časovom úseku dostanete aj odpoveď.

„Na emaily odpovedáme do niekoľkých minút a je to často efektívnejšie ako telefonovanie. Pacienti sa často pýtajú na otázky ohľadom registrácie, termínov vyšetrení, ale tiež hojne využívajú možnosť emailom si objednať lieky. E-recept im potom posielame priamo do lekárne. Lieky si následne môžu vybrať v ktorejkoľvek lekárni bez toho, aby museli navštíviť ambulanciu,“ vysvetlila sestra Andrea Klocáňová.

Žilinčania oceňujú nadštandardnú ordinačnú dobu

Na rozdiel od väčšiny ambulancií je Praktická Ambulancia v Žiline otvorená až 12 hodín denne, a to v čase od 8.00 do 20.00 hodiny v pracovných dňoch. „Túto nadštandardnú ordinačnú dobu veľmi oceňujú hlavne zamestnaní pacienti, ktorí si nemusia vyberať voľno v práci a môžu si vybaviť lekára aj po svojej pracovnej dobe“ doplnila sestra Kristína Porubcová.

V žilinskej Praktickej Ambulancii ordinujú až 3 všeobecní lekári pre dospelých - MUDr. Julie Zahradnická, MUDr. Miroslava Chlebo Jenčová a MUDr. Miroslav Angelovič.

Praktická Ambulancia je otvorená v novostavbe Biznis centra Poštová na Poštovej ulici č. 1 na sídlisku Vlčince, neďaleko obchodných centier Atrium Dubeň, OBI, Kaufland či Lidl, vďaka čomu pohodlne zaparkujete. Miesto je hneď pri frekventovaných zastávkach MHD Obchodná a Poštová.

Ak by ste aj vy radi využívali služby skúseného praktického lekára s modernými možnosťami a predĺženou ordinačnou dobou, viac informácií nájdete na www.praktickaambulancia.sk alebo na 041/516 65 10.

 154 reakcií
Zdroj: PR Praktická Ambulancia


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:29
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:07
Budatínska Lehota
Kolóna
19:24
Hričovská
Kolóna
18:53
Budatínska Lehota
Kolóna
17:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia