Žilina hostila Majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaní, Nereusu sa darilo

V sobotu 16. mája sa na žilinskej plavárni uskutočnili Majstrovstvá stredoslovenskej oblasti. Na programe boli všetky disciplíny okrem dlhých tratí (400m, 800m a 1500m voľný spôsob, ktoré sa plávali pred týždňom) a súťažili všetky vekové kategórie. Klub plaveckých športov Nereus Žilina reprezentovalo 104 plavcov, ktorí spolu získali 52 titulov Majstra stredoslovenskej oblasti, 48 druhých miest a 39 tretích. Z pomedzi 15 zúčastnených klubov sa tak stali „Nereusáci“ najúspešnejšími.

Mladá talentovaná Žilinčanka vyhrala všetkých 8 štartov

Preteky boli náročné, niektorí plavci absolvovali 7 až 10 štartov v rôznych disciplínach. S pomedzi nich bola suverénkou Emma Marušáková, ktorá všetkých osem štartov premenila na titul.