Dnes najčítanejšie
Od 10. mája bude Slovensko ružové, po úzkom kontakte s pozitívnym budú výnimky z izolácie
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

23 apríl 2021 - 12:41

VIDEO: Po 44-ročnom Slavomírovi zo Žiliny policajti pri naháňačke strieľali, zastavili ho až v Považskej Bystrici

Foto: VIDEO: Po 44-ročnom Slavomírovi zo Žiliny policajti pri naháňačke strieľali, zastavili ho až v Považskej Bystrici
Foto: KR PZ Žilina

Policajná hliadka v Považskom Chlmci mala v úmysle predpísaným spôsobom zastaviť vozidlo značky Ford, ktoré šoféroval 44-ročný Slavomír. Na znamenie na zastavenie vodič však nereagoval, naopak zvýšil rýchlosť a začal unikať v smere na Bytču.

Tam odbočil na cestu na Považskú Bystricu. Počas jazdy niekoľkokrát ohrozil iných vodičov, ktorí boli nútení sa mu vyhnúť.

„Vodič nereagoval na viaceré výzvy polície dávané výstražným svetelným a zvukovým znamením, preto policajti použili varovný výstrel zo služobnej zbrane do vzduchu. Ani po ňom však vodič vozidlo nezastavil a ďalšia strela už bola mierená na prenasledované vozidlo, ktoré zasiahlo motorovú časť,“ informuje polícia. 

Celkom policajti počas naháňačky použili 1 varovný výstrel a 1 mierenú strelu, prenasledované vozidlo ani po výstrele nezastavil. Unikajúceho šoféra sa podarilo policajnej hliadke zastaviť až v Považskej Bystrici.

K zraneniam osôb našťastie nedošlo. Vodičom bol 44-ročný Slavomír zo Žiliny, na mieste podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Dôvod unikania zatiaľ polícia nespresnila.

Poverený príslušník z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Považskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. 
279 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Kotešová
Policajná hliadka
20:54
Terchová
Práca na ceste
20:53
Kotešová
Prekážka na ceste
20:27
Na Horevaží
Prekážka na ceste
20:26
Lavobrezná
Práca na ceste
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia