Dnes najčítanejšie
Policajti v Žilinskom kraji na cestách okrem alkoholu riešia aj technický stav vozidla či používanie mobilu za volantom

23 apríl 2021 - 09:57

Knihobúdky, paletové sedenie na školách aj pomoc útulku v Žiline. Študenti sa rozvíjajú v talentovom programe

Foto: Knihobúdky, paletové sedenie na školách aj pomoc útulku v Žiline. Študenti sa rozvíjajú v talentovom programe
Sledujte aktuálne správy v skupine Telegram Sledovať Telegram

Žilinskí študenti majú za sebou už tretí ročník rozvojového programu Slovenska Show your talent, ten sa aktuálne blíži ku koncu. Do programu sa zapojilo aj Gymnázium Hlinská v Žiline a zakončí ho slávnostnou konferenciou vysielanou online dňa 27. apríla.

Vďaka programu sa stredoškoláci učili poznávať sami seba a pracovať v tímoch: „Chceme dať stredoškolákom príležitosť spoznať seba samých, objaviť svoje talenty, schopnosti silné a slabé stránky,“ vysvetľuje ciele aktivity koordinátor Jaroslav Dodok.

Výsledkom aktivít stredoškolákov sú štyri zaujímavé projekty v Žiline. Postupne vytvorili školské knihobúdky, pomohli žilinskému útulku, vybudovali útulnú učebňu namiesto klasickej triedy a na chodbách školy osadili paletové sedenie. Napriek prevládajúcej pandemickej situácii zrealizovali študenti aj online festival umenia.

Študenti gymnázia sa počas uplynulých šiestich mesiacov naučili pracovať v tíme, využívať silné aj slabé stránky. Vďaka dvom víkendovým školeniam, jednému prezenčnému, druhému online, štyrom workshopom a osobným mentoringovým stretnutiam zvládli školáci správne rozdelenie tímových úloh a komunikáciu. Medzi sebou aj so sponzormi a externými ľuďmi. Jedným z cieľov programu je tiež naučiť mladých ľudí nevzdávať sa a dotiahnuť veci do konca.

S úspešným ukončením a zrealizovaním projektov študentom pomáhali štyria učitelia gymnázia a realizačný tím, ktorý koordinoval Lukáš Hrošovský, riaditeľ OZ SYTEV z Kysuckého Nového Mesta:

„Program Show your talent vidím ako úžasnú príležitosť pre mladých ľudí rozvíjať sa v mäkkých zručnostiach, prekonať komfortnú zónu a objaviť svoje talenty. Som veľmi rád že môžem byť jeho súčasťou ako koordinátor ale aj lektor a mentor.“

Show your talent je rozvojový program pre žiakov a učiteľov stredných škôl, ktorý vytvorilo občianske združenie OZ TEAM v spolupráci s CVČ – JUNIOR Banská Bystrica.

 

 

 

 

 

Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Kolóna
13:44
Oškerda
Kolóna
13:43
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
13:43
Strečno
Kolóna
13:42
Strečno
Jama na ceste
13:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia