Dnes najčítanejšie
FOTO + VIDEO: V rozšírenej križovatke diaľnic D1 a D3 pokladajú asfalt, uzávierky potrvajú do 23. mája

13 apríl 2021 - 15:30

AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test

Od budúceho pondelka 19. apríla 2021 budú môcť obchody na Slovensku otvoriť a poskytovať služby zákazníkom, na dnešnej tlačovej konferencii o tom informuje bývalý predseda vlády a minister financií Igor Matovič.

Podmienkou bude kapacita a maximálny počet osôb, prepočítaný na 15m2/osoba podľa plochy prevádzky. Vstup bude umožnený len osobám s negatívnym výsledkom testu alebo niektorým výnimkám (prekonanie ochorenia, diagnózy neumožňujúce testovanie a podobne).

Povolený bude aj pohyb mimo okres, rovnako s testom. Otvoria sa hotely a penzióny, avšak zatiaľ bez reštaurácií. Šport v exteriéri bude povolený pre maximálne 6 osôb. „Klesanie čísel sa spomaľuje, to znamená, že pri takomto obrovskom uvoľnení, ktoré vyplýva z COVID automatu, je veľké riziko zhoršenia,“ dodal Matovič.

Prepnutie COVID automatu do bordovej umožnil pokles 7-dňového priemeru prípadov a hospitalizovaných pacientov, ktoré klesli pod 2500. Na lôžkach intenzívnej starostlivosti je 75 percentná obsadenosť. Reprodukčné číslo je tesne pod úrovňou 1. 

Sledujte tlačovú konferenciu

Tipy odborníkov, medzi nimi aj kvalitné vetranie. Zdroj: FB OĽANO

1520 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
22:11
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
21:54
Strážov
Jama na ceste
21:27
Bratislavská
Policajná hliadka
21:11
Horný Hričov
Kolóna
21:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia