Dnes najčítanejšie
FOTO + VIDEO: V rozšírenej križovatke diaľnic D1 a D3 pokladajú asfalt, uzávierky potrvajú do 23. mája

12 apríl 2021 - 15:38

Na okraji sídliska Vlčince niekto opäť podpaľuje suchú trávu, hasiči tento mesiac zasahovali už trikrát

S príchodom jari sa v Žiline každoročne zvyšuje počet požiarov, ktoré vznikajú na trávnatých plochách. Neznáme osoby ich zvyčajne zakladajú na rovnakých miestach, najčastejšie v blízkosti gymnázia Varšavská na sídlisku Vlčince a pri frekventovanej ceste prvej triedy I/18.

V uplynulých rokoch absolvovali profesionálni a dobrovoľní hasiči niekoľko desiatok výjazdov k horiacim kríkom a trávnatým porastom v spomínaných oblastiach. Podpaľači tiež založili požiare v interiéri starých schátraných domov, ktoré kedysi pri stáli pri ceste.

Situácia sa nezlepšuje ani tento rok, už počas prvých teplých dní v tomto mesiaci museli do rovnakých oblastí privolať hasičov až trikrát. Dva požiare boli ohlásené z okolia Rosinskej cesty.

Pri prvom požiari, ku ktorému malo dôjsť v pondelok 5. apríla, boli na miesto vyslaní dobrovoľní hasiči z mestskej časti Trnové. Posádka štyroch hasičov dorazila za menej než desať minút, v tom čase už oheň nehorel. V oblasti sa však nachádzal obhorený trávnatý porast.

Druhý požiar hasili počas dnešného dňa profesionálni hasiči zo Žiliny. Krátko po 14:00 hod. prijalo oznam Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline, ktoré na miesto vyslalo posádku štyroch hasičov s jedným kusom techniky. V rovnakom čase horelo aj v mestskej časti Zástranie.

Pri jednom z týchto požiarov boli v minulosti svedkami spozorované mladistvé osoby. Tieto sa opakovane pohybovali aj v blízkosti ďalších miest, kde krátko na to horela tráva alebo kríky.

Galéria: 3 fotky

Galéria: 4 fotky
70 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
22:11
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
21:54
Strážov
Jama na ceste
21:27
Bratislavská
Policajná hliadka
21:11
Horný Hričov
Kolóna
21:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia