Dnes najčítanejšie
FOTO + VIDEO: V rozšírenej križovatke diaľnic D1 a D3 pokladajú asfalt, uzávierky potrvajú do 23. mája

11 apríl 2021 - 08:50

28-ročný muž spadol v noci z vyhliadky Veľkého Manína, padal desiatky metrov

Foto: 28-ročný muž spadol v noci z vyhliadky Veľkého Manína, padal desiatky metrov
Foto: hzs.sk

Nočný výlet skončil nešťastne pre 28-ročného muža, ktorý spadol z vyhliadky Veľkého Manína. Operačné stredisko tiesňového volania Horskej záchrannej služby (HZS) prijalo cez tiesňovú linku „112“ Žilina žiadosť o pomoc krátko po druhej hodine v noci.

„Muž padol priamo zo skalného hrebeňa z výšky približne 20 metrov a ďalších cca 50 metrov padal exponovaným terénom, kde ho zastavil strom. Bol v bezvedomí a mal početné tržné poranenia rôznych častí tela a pravdepodobne vnútorné zranenia. Na miesto bola okamžite vyslaná najbližšia posádka so štyrmi záchranármi HZS z Vrátnej v Malej Fatre. Zároveň ich v oblasti čakal ďalší záchranár HZS, ktorý sa k nim pripojil po ich príchode do Manínskej tiesňavy,“ informujú horskí záchranári.

K pacientovi dorazili ešte skôr hasiči z Považskej Bystrice, ktorí mužovi poskytli predlekársku prvú pomoc a nabalili ho do nosidiel.

„Spolu s príslušníkmi HZS následne muža vytiahli lanovou technikou za pomoci lán Dyneema na turistický chodník. Tu ho prebalili do rakúskeho vozíka a transportovali do údolia do obce Záskalie, kde ho prevzala privolaná posádka RLP,“ dodáva HZS.

 
675 reakcií
Zdroj: HZS


Dopravný servis
Budatínska Lehota
Iné nebezpečenstvo
00:13
Strečno
Prekážka na ceste
22:11
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
21:54
Strážov
Jama na ceste
21:27
Bratislavská
Policajná hliadka
21:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia