Dnes najčítanejšie
FOTO + VIDEO: V rozšírenej križovatke diaľnic D1 a D3 pokladajú asfalt, uzávierky potrvajú do 23. mája

09 apríl 2021 - 12:10

Nesprávne vyspádovanú cestu na zrekonštruovanej zastávke dodnes neopravili, obnova ďalších sa začína

Uplynuli viac než dva roky, odkedy bola dokončená rekonštrukcia zastávky mestskej hromadnej dopravy Jaseňová na sídlisku Solinky. Obyvatelia vtedy krátko po ukončení prác upozornili na prvé nedostatky, ktoré zaregistrovali.

Hlavným problémom bola nesprávne vyspádovaná cesta a výškové umiestnenie kanalizačných poklopov. Priestor vymedzený pre vozidlá verejnej dopravy je prispôsobený tak, aby dažďová voda odtekala do kanalizácie. Nachádza sa však nad zvyšnou častou vozovky, ktorá vedie popri zastávke.

Samotná cesta je taktiež vyspádovaná smerom k dažďovej kanalizácií, avšak, po rekonštrukcií tam voda zostáva stáť. Priehlbina, ktorá vznikla v mieste spojenia zastávky s pôvodnou cestou, je miestami hlboká aj 15 centimetrov.

Galéria: 4 fotky

V prípade väčších zrážok sa na vozovke hromadí nemalé množstvo vody. Tá niekedy priteká aj z neďalekej lúky, kde miestni obyvatelia parkujú svoje automobily.

Mesto Žilina tento problém zaevidovalo ešte v novembri 2018, kedy sa zároveň vyjadrilo, že ho bude riešiť hneď počas jari. Odvtedy uplynuli už dva roky a cesta zostala po rekonštrukcii zastávky v pôvodnom stave.

„V tejto lokalite je nutné vykonať výškovú úpravu miestnej komunikácie. Vzhľadom na poveternostné vplyvy sa úprava komunikácie bude riešiť v jarných mesiacoch v rámci údržby,“ potvrdila vtedajšia hovorkyňa mesta Barbora Zigová.

Obyvatelia sa dodnes opravy nedočkali, samospráva pritom štartuje ďalšie rekonštrukcie zastávok MHD v meste. 
117 reakcií


Dopravný servis
Budatínska Lehota
Iné nebezpečenstvo
00:13
Strečno
Prekážka na ceste
22:11
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
21:54
Strážov
Jama na ceste
21:27
Bratislavská
Policajná hliadka
21:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia