Dnes najčítanejšie
FOTO + VIDEO: V rozšírenej križovatke diaľnic D1 a D3 pokladajú asfalt, uzávierky potrvajú do 23. mája

09 apríl 2021 - 14:44

Nadácia mesta Žilina zakúpila do nemocnice v Žiline 200 termosiek pre pacientov

Foto: Nadácia mesta Žilina zakúpila do nemocnice v Žiline 200 termosiek pre pacientov
Foto: Lenka Záteková

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zostáva naďalej plná hospitalizovanými pacientami na ochorenie COVID-19, o ktorých sa s vypätím síl stará zdravotnícky personál z prvej línie. Aj napriek tomu nie je vždy v ich silách zabezpečiť ležiacim stály prísun teplého čaju.

Na základe podnetov od pacientov boli preto zo strany Nadácie mesta Žilina zakúpené termosky. Spolu dvesto kusov už postupne začína slúžiť pacientom, včera sa uskutočnilo ich oficiálne odovzdanie s predstaviteľmi nemocnice.

Sto termosiek o objeme 0,5 litra a rovnaký počet o objeme 0,7 litra odovzdali spolu s rôznymi druhmi čajov Jana Filipová, správkyňa nadácie a jej členovia Lenka Tomaničková, Barbora Birnerová a Ľubomír Bechný.

Za nemocnicu ich prevzali generálny riaditeľ Igor Stalmašek, medicínsky riaditeľ Igor Bizík a hovorkyňa Lenka Záteková. Podľa slov riaditeľa bol dar prerozdelený na COVID “A” oddelenie (bývalá urológia), COVID LDCH oddelenie, interné COVID oddelenie a interné oddelenie.

Členovia nadácie s generálnym riaditeľom FNsP Žilina

„Nie je v technických možnostiach zo strany personálu zabezpečiť pre pacientov stálu prítomnosť teplého čaju, a toto je riešením. Na obstaranie termosiek sme urobili prieskum trhu a vyhrala ho firma Kinekus. Keď sa jej majiteľ dozvedel, za akým účelom termosky potrebujeme, bol ešte ochotný z ceny spustiť. Nemocnici sme pripravení pomôcť aj v budúcnosti,“ doplnil člen mestskej nadácie Ľubomír Bechný.

Nadácia mesta Žilina v minulosti darovala na LDCH oddelenie a chirurgické oddelenie niekoľko televízorov, v závere minulého roka dostala do daru od Mestského úradu Žiline nevyužívané počítače, ktoré následne prerozdelili pre žiakov na online výučbu.

Pracovníčky nemocnice s termoskami. Foto: Lenka Záteková127 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
22:11
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
21:54
Strážov
Jama na ceste
21:27
Bratislavská
Policajná hliadka
21:11
Horný Hričov
Kolóna
21:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia