Dnes najčítanejšie
FOTO + VIDEO: V rozšírenej križovatke diaľnic D1 a D3 pokladajú asfalt, uzávierky potrvajú do 23. mája

09 apríl 2021 - 11:30

VIDEO: Žilinská župa spustila vlastný systém objednávania na očkovanie, kde lekár určí vakcínu

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Žilinský samosprávny kraj spúšťa vlastný systém registrácie záujemcov o očkovanie, ktorý doplní už existujúci štátny systém. Určený je primárne pre prípravu náhradníkov, ktorí sú indikovaní priamo ambulantnými lekármi. 

Cieľom tejto aktivity je zjednodušenie prístupu obyvateľov kraja k vakcínam a tiež znemožnenie registrácie rôznych špekulantov. Župa už vyzvala lekárov, aby do nového elektronického systému registrovali svojich pacientov.

Ambulantní lekári budú zároveň vyberať typ vakcíny pre pacientov. Prístup do systému je rozdelený do dvoch fáz, v prvej budú pacientov registrovať lekári, v druhej získajú prístup priamo pacienti.

„Sme schopní týždenne vakcinovať takmer 20-tisíc ľudí, ak by sme dostávali v maximálnej miere vakcíny, ktoré môžu zmeniť náš život. Budeme sa tešiť, ak kapacity budú naplnené. Ak by prišlo k situácii, že vakcín bude viac, každé z očkovacích centier sú schopné zväčšiť svoju kapacitu,“ uviedla županka Erika Jurinová.

Veľkokapacitné očkovacie centrum na Rosinskej ceste v Žiline dokáže za jeden víkend zaočkovať až 1 200 osôb. Samospráva má okrem toho ďalších 14 očkovacích centier, polovica z nich sa nachádza pri župných nemocniciach a zvyšných sedem bolo zriadených pri poliklinikách a zdravotníckych zariadeniach.
255 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
22:11
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
21:54
Strážov
Jama na ceste
21:27
Bratislavská
Policajná hliadka
21:11
Horný Hričov
Kolóna
21:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia