Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

07 apríl 2021 - 16:14

Mesto Žilina pridá víkendové testovanie naposledy, na Hollého ulici zriadi permanentné MOM

Foto: Mesto Žilina pridá víkendové testovanie naposledy, na Hollého ulici zriadi permanentné MOM
Foto: ilustračné - Mesto Žilina

Okrem obvyklej ponuky permanentných odberných miest(MOMAG) v Žiline, budú počas víkendu od 10. do 11. apríla pre záujemcov o testovanie na ochorenie COVID-19 k dispozícii ešte ďalšie dve odberné miesta, ktoré zriadi mesto Žilina. Pracovať v nich budú štyri odberné tímy.

Dve miesta, podobne ako uplynulé víkendy, ponúknu možnosť prihlásiť sa elektronicky na testovanie vopred. V piatok 9. apríla môže verejnosť využiť odberné miesta v Trnovom a Bytčici, ktoré zriadi mesto v spolupráci s obcou Višňové.

Fungovať budú v kultúrnych domoch a ponúknu antigénové testovanie pre neregistrovaných záujemcov. Samospráva zároveň informuje, že počas nasledujúcich víkendov od 17. apríla neplánuje naďalej posilňovať možnosti antigénového testovania v Žiline.

Testovanie cez víkend sa v Žiline uskutoční v obvyklých časoch od 8.00 do 18.00 hod., s dvomi prestávkami pre testovacie tímy od 12.00 do 13.00 hod. a od 15.30 do 15.45 hod. Posledný odber v danom dni urobia zdravotníci vždy 15 minút pred koncom testovania alebo začiatkom prestávky.

Odberné miesto v Kultúrnom dome Bytčica bude v piatok 9. apríla fungovať od 10.00 do 19.00 hod., s jednou prestávkou od 13.00 do 14.00 hod. Testovací tím v Kultúrnom dome v Trnovom bude pracovať v piatok 9. apríla od 9.00 do 18.00 hod., s obednou prestávkou od 13.00 do 14.00 hod. Posledný odber sa uskutoční vždy 15 minút pred uzatvorením miestnosti alebo začatím prestávky.

Žilinčania budú môcť nadchádzajúci víkend využiť ktorúkoľvek miestnosť a otestovať sa budú môcť prísť kedykoľvek. Odberné miesta na Mestskom úrade v Žiline a v Biznis centre Poštová, kde budú na každom mieste pracovať dva testovacie tímy, ponúknu okrem testovania pre neregistrovaných, možnosť absolvovať test aj vopred registrovaným.

Okrem plánovaného víkendového testovania je v Žiline dostupných aj 11 mobilných odberných miest na antigénové testovanie (MOMAG). Fungujú počas celého pracovného týždňa, deväť miest je k dispozícii aj v sobotu a päť miest aj v nedeľu.

MOMAG v meste Žilina. Zdroj: Mesto Žilina

Na väčšinu miest je potrebná elektronická registrácia vopred. Odberné miesta mesta Žilina na Hornom Vale 24, na Hollého ulici 66, jeden tím vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline a odberné miesto na Vajanského ulici 24 (Menamel) testujú aj bez objednávania.

Z dôvodu posilnenia kapacitných možností antigénového testovania v Žiline, zriadi mesto v spolupráci so žilinským Územným spolkom Slovenského Červeného kríža od soboty 10. apríla stále mobilné odberné miesto aj na Hollého ulici 66 (v budove bývalej základnej školy). Pre verejnosť bude k dispozícii od pondelka do soboty v čase od 9.00 do 13.00 hod. a od 13.30 do 17.30 hod. Odberné miesto je situované v lokalite s dobrou dopravnou dostupnosťou na osobnom automobile, je teda vhodné aj pre imobilných záujemcov o antigénové testovanie.

Rozšírením kapacít permanentných mobilných odberných miest v meste sa dodnes vytvorili dostatočné možnosti na priebežné testovanie na ochorenie COVID-19. Samospráva preto upozorňuje, že posilnenie kapacít vytvorením dodatočných odberných miest počas nasledujúcich víkendov od 17. apríla ďalej neplánuje. V prípade zhoršenia epidemickej situácie na území mesta, budeme o zmenách informovať.

Pokyny pre ľudí využívajúcich elektronický rezervačný systém na testovanie v Žiline

Možnosť prihlásiť sa prostredníctvom elektronickej rezervácie termínov na antigénové testovanie počas víkendu od 10. do 11. apríla v Žiline je na dvoch vybraných odberných miestach.

Postup pri prihlásení:

• V mape odberných miest na internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie/ sú vyznačené odberné miesta s možnosťou elektronickej rezervácie zelenou ikonou. Po kliknutí na konkrétne odberné miesto sa zobrazí názov odberného miesta a hyperlink do elektronického rezervačného systému. Na prihlásenie je možné využiť aj priame linky na odberné miesta (uvedené nižšie, prípadne pod mapou na stránke koronavirus.zilina.sk).

• Pri prihlasovaní dbajte na to, aby ste uviedli korektné a správne osobné a kontaktné údaje. Zadajte vybraný deň testovania a preferovaný čas z voľných, ktoré vám systém ponúkne.

• Dôležitý je e-mail pre spätné potvrdenie rezervácie a vaše mobilné telefónne číslo, kde príde v deň testovania pripomienková SMS.

• V prípade správne uskutočnenej rezervácie sa na monitore počítača objaví hláška, ktorá o tom informuje.

• E-mail potvrdzujúci registráciu nemusí prísť okamžite, treba preto počkať.

• E-mail s potvrdením termínu testovania príde každému prihlásenému občanovi. V deň, na ktorý ste sa na testovanie objednali, vám v ranných hodinách na mobilný telefón príde pripomienková SMS. V prípade, že vám systém neodošle ani e-mail, ani SMS, nie ste registrovaný!

• Pre prípad technických problémov s registráciou je od 9.00 do 18.00 hod. k dispozícii e-mail: hovorca@zilina.sk.

• Upozornenie: Odberové miesta, ktoré sú v mape vyznačené zelenou ikonou a nie je možné v nich vykonať elektronickú rezerváciu na testovanie, aktuálne naplnili kapacitu prihlásených.

• Termín testovania, na ktorý ste sa prihlásili, je neprenosný. V prípade, že sa ho rozhodnete nevyužiť, prepadá. Nie je možné naň namiesto vás poslať inú osobu.

• Žiadame, aby ste na objednaný termín prišli na odberné miesto min. 5 minút vopred.

• Ak ste dostali potvrdzujúci e-mail, prípadne pripomienkovú SMS, nie je potrebné, aby ste sa na odbernom mieste preukazovali vytlačeným e-mailom. V systéme ste registrovaný, no potrebné je preukázať sa občianskym preukazom. Nezabudnite naň, bez neho nebude testovanie možné.

• Vstup pre registrovaných ľudí bude na odberných miestach vyznačený, prosíme ale o trpezlivosť a vzájomne rešpektovanie sa. Mapky vstupov k odberných miestam nájdete na stránke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie. Žiadame o rešpektovanie pokynov obsluhujúceho personálu.

Odberné miesta v Žiline s možnosťou elektronickej registrácie na testovanie
(po kliknutí na názov budete presmerovaní do elektronického rezervačného systému):

Mestský úrad v Žiline, Námestie obetí komunizmu 1
Biznis centrum Poštová 154 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia