Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

07 apríl 2021 - 12:29

Rekonštrukcia škôlky v Závodí mešká, zdržala ju kontrola eurofondov

Foto: Rekonštrukcia škôlky v Závodí mešká, zdržala ju kontrola eurofondov
Foto: maps.google.com

Jeden z rodičov detí v Materskej škôlke v Závodí nás upozornil na to, že prevádzka je od augusta 2020 presťahovaná do náhradných priestorov pri MŠ Trnavská na Vlčincoch. To predstavuje pre obyvateľov Závodia problém s dovozom a odvozom detí.

„Ak dobre počítam od augusta 2020 do marca 2021 uplynulo 8 mesiacov. Rekonštrukcia ešte nezačala, nič sa tam nerobí. Náhradné priestory boli na druhej strane Žiliny od našej domovskej škôlky. Výrazne bol zaťažený rodinný rozpočet na pohonné hmoty. Veľké šťastie, že máme auto. Horšie by to bolo, keby som musel dieťa dopravovať do škôlky autobusom,“ dodáva nespokojný rodič.

Podľa jeho slov vodia časť škôlkarov starí rodičia, ktorí museli využívať hromadnú dopravu práve v čase, kedy je odporúčané minimalizovať presuny. Aktuálne mesto rekonštruuje škôlku na Suvorovovej ulici, otvorená by mala byť v septembri. Mesto potvrdilo zdržanie pri zahájení obnovy škôlky v Závodí:

„Začiatok rekonštrukcie je plánovaný v tomto mesiaci, ukončenie v auguste 2022 tak, aby sme stihli nový školský rok. Zdržanie je v dôsledku predĺženia kontroly na Integrovanom regionálnom operačnom programe. Pôvodne plánovaný začiatok bol v januári 2021,“ dodal hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Okrem týchto dvoch priestorov materských škôl plánuje radnica zrekonštruovať sociálne zariadenia MŠ Trnové a začať s rekonštrukciou MŠ Bajzova. Počas leta 2020 sa podarilo zrekonštruovať štyri zariadenia pre škôlkarov.

 

 

 

 

 

 13 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia