Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

07 apríl 2021 - 08:05

Od 19. apríla by mohol celoslovenský COVID automat prepnúť z čiernej na bordovú

Foto: Od 19. apríla by mohol celoslovenský COVID automat prepnúť z čiernej na bordovú
Foto: ilustračné

Epidemická situácia na Slovensku sa podľa odborníkov mierne zlepšuje, ak sa podarí potvrdiť aktuálny trend, celoslovenský COVID automat by sa mohol prepnúť z čiernej farby do bordovej od 19. apríla 2021. Na tlačovej konferencii o tom informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Zároveň dochádza k zlepšeniu regionálnych charakteristík COVID automatu. Od budúceho pondelka budú na Slovensku len dva čierne okresy, Poprad a Kysucké Nové Mesto.

„Podľa regionálnej charakteristiky Slovensko ako celok zostáva naďalej v čiernej farbe. Pod hranicou 3000 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sme už niekoľko dní, ak udržíme pozitívny vývoj poklesu v číslach, postupne sa Slovensko môže prepnúť do tzv. bordovej farby už 19. apríla,“ informuje ministerstvo.

Minister zdravotníctva spolu s tímom zároveň upozorňujú, že stav pacientov v nemocniciach, ktorí si vyžadujú intenzívnu starostlivosť, je naďalej vysoký. V prípade potvrdenia pozitívneho vývoja tak dôjde zrejme k uvoľneniu niektorých opatrení.

Pre okresy Žilina a Bytča naďalej platí zákaz predaja nápojov a potravín, ktorý vydal regionálny hygienik z dôvodu kritického stavu vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou.

Rozdelenie regionálneho COVID automatu pre budúci týždeň. Zdroj: health.gov.sk
71 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia