Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

01 apríl 2021 - 16:09

Po veľkonočných sviatkoch sa do škôl v Žiline vrátia žiaci prvého stupňa, otvorené budú jasle aj škôlky

Materské a základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina budú po veľkonočných sviatkoch pokračovať v zmenenom režime. Do školských lavíc sa po prázdninách v stredu 7. apríla vrátia žiaci prvého stupňa základných škôl.

„V zmysle rozhodnutia ministra školstva z 31. marca 2021 a vzhľadom na pretrvávajúce obmedzenie mobility z dôvodu pandémie koronavírusu, bude školské vyučovanie prednostne určené pre deti a žiakov zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce,“ informuje žilinská samospráva.

V rovnakom režime budú fungovať aj žilinské materské školy a zariadenia starostlivosti pre deti do troch rokov veku dieťaťa (detské jasle), kde sa deti vrátia v utorok 6. apríla.

Materské a základné školy môžu v zmysle rozhodnutia ministra umožniť vzdelávanie aj žiakom, ktorí nemajú prístup k dištančnému vyučovaniu. Spraviť tak môžu aj v tom prípade, ak ide o žiaka, ktorý sa nachádza v komplikovanej rodinnej situácii.

„Dôležité pritom je, aby škola postupovala v najlepšom záujme dieťaťa. Pokiaľ by brány školy otvorili aj týmto deťom, rozhodujúce slovo má Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Žiline. Ten musí napokon posúdiť epidemickú situáciu a možnosť plnenia požiadavky na obmedzenie mobility,“ uvádza mesto Žilina.

Mestský úrad v Žiline ostáva naďalej uzatvorený

Pracoviská žilinského mestského úradu budú pre verejnosť aj v budúcom týždni zatvorené. Dôvodom je zhoršená epidemická situácia a aktuálne protipandemické opatrenia. Samospráva upozorňuje, aby občania riešili svoje požiadavky poštou alebo e-mailom.

Pracoviská Ohlasovne pobytu Žilina (evidencie obyvateľov) a Matričného úradu v Žiline v Klientskom centre Ministerstva vnútra SR (v budove Europalace, Vysokoškolákov 33B) na žilinskom sídlisku Vlčince budú pre verejnosť k dispozícii v režime určenom ministerstvom či Okresným úradom v Žiline.
180 reakcií
Zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia