Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

30 marec 2021 - 10:00

ONLINE PREDNÁŠKA / Zo života reštaurátora

Na prednáške s reštaurátorom a maliarom Jozefom Doricom poodhalíme väčšinou skrytý proces reštaurátorských postupov, výskumné metódy a taktiež výtvarnú fázu reštaurovania, ktorá vo finále práce prinesie znovu oživené dielo a aj rozhodujúci podiel maliarskej či sochárskej zručnosti reštaurátora.

V skratke Vám priblížime pomerne neznámu históriu vývoja reštaurátorskej profesie na Slovensku od založenia jej vzdelávania na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v roku 1949, predstavíme si fázy realizácie reštaurovania a mnoho ďalšieho.

Na konkrétnych dielach si ukážeme rôzne retušovacie techniky a výsledky reštaurátorských zásahov.

Jozef Dorica sa narodil 5. septembra 1949 v Martine. Študoval na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave u Teodora Lugsa a na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Oddelení reštaurovania u prof. Karla Veselého. Od roku 2001 je predsedom predstavenstva Komory reštaurátorov, pracuje ako reštaurátor v slobodnom povolaní a od roku 2003 je členom Umeleckej rady Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, má za sebou samostatné ale i kolektívne výstavy a množstvo prednášok.

Vysielanie sa uskutoční v utorok, 13. apríla o 17:00 formou živého prenosu na FB stránke Rosenfeldovho paláca. Budeme sa tešiť na Vašu online účasť a prípadné otázky v komentároch.

Miesto: online, FB stránka Rosenfeldovho paláca
Dátum: 13.04.2021 - 17:00

0 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia