Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

30 marec 2021 - 10:00

Online koncert: Dušan Vrúbel / Večer klasickej gitary

Dušan Vrúbel pochádza zo Žiliny. Študoval gitaru na Konzervatóriu v Žiline pod vedením Doc. Mgr. art. Jána Labanta ArtD.

Svoje štúdium zavŕšil v roku 2011 v Bratislave na Vysokej škole múzických umení v triede prof. Jozefa Zsapku, prvé tri roky s asistenciou Mgr. art. Martina Krajča ArtD. .

V súčasnosti pôsobí ako pedagóg hry na gitare na Konzervatóriu v Žiline na ZUŠ L. Árvaya. Jeho žiaci aktívne pôsobia na verejných koncertoch školy aj na mimoškolských pódiách a rôznych kultúrnych podujatiach.

V roku 2014 Dušan Vrúbel tiež pôsobil koncertne v komornom zoskupení s huslistom Reném Kubelíkom s pravnukom svetoznámeho huslistu Jána Kubelíka.

Súťaže a majstrovské kurzy: V roku 2006 sa na Súťaži študentov konzervatórií Slovenskej republiky umiestnil na druhom mieste v druhej kategórii. Ďalej v roku 2008 a 2010 sa zúčastnil Mezinárodnej gitarovej súťaže J. K. Mertza v Bratislave. V roku 2009 sa zúčastnil Mezinárodnej súťaže v Krynici v Poľsku, ked bol finalistom.

Bol aktívnym a pasívnym účastníkom na gitarových kurzoch v Poľsku, Česku a na Slovenku, kde študoval u popredných gitaristov, akými boli napríklad Judicael Perroy, Lukasz Kuropaczewski, Pavel Steidl, Marco Socias, Zoran Dukic, Paolo Pegoraro či Roland Dyens.

Vysielanie sa uskutoční vo štvrtok, 29 apríla o 19:00 na FB stránke Rosenfeldovho paláca.

Budeme sa tešiť na Vašu online účasť.

Miesto: online, FB stránka Rosenfeldovho paláca
Dátum: 29.04.2021 - 19:00

6 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia