Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

24 marec 2021 - 10:16

Na Hájiku uviazol diviak v kontajneri na komunálny odpad, zviera odviezol zo sídliska poľovník

Foto: Na Hájiku uviazol diviak v kontajneri na komunálny odpad, zviera odviezol zo sídliska poľovník
Foto: Mestská polícia Žilina

Situácia s pohybom diviakov po žilinskom sídlisku Hájik sa čoraz viac stupňuje. Kým v minulosti prichádzali v nočných hodinách a rozrývali trávnaté pozemky, dnes už prevracajú kontajnery s komunálnym odpadom. Pri hľadaní potravy tak spôsobujú neporiadok ale aj ohrozujú obyvateľov.

Mestská polícia zaznamenala kuriózny prípad, kedy sa diviak uväznil vo vnútri jedného z kontajnerov. Pri preberaní odpadkov sa s nádobou prevrátil tak, že si zablokoval východ. 

Príslušníci žilinskej mestskej polície museli na miesto privolať poľovníka, ktorý s ich pomocou zbernú nádobu na odpad naložil na prívesný vozík a odviezol.

Mesto Žilina bojuje proti diviakom na sídliskách rôznymi spôsobmi, v minulosti sa uskutočnili brigády na čistenie pozemkov a odstránenie náletových drevín za účelom presvetlenia porastu. To pomáha znemožniť sústredenie a zalíhanie diviačej zvery s následným presunom do obývaných častí sídliska.

Pôvodne bol v spolupráci s mestskými poslancami za obvod naplánovaný projekt vybudovania kontajnerových stojísk na desiatich miestach, nie všade sa to pre inžinierske siete podarí.

3428 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia