Dnes najčítanejšie
Vodič v Rudine zrazil muža čakajúceho na autobusovej zastávke. Polícia zistila, že bol pod vplyvom alkoholu

23 marec 2021 - 17:42

Horskí záchranári od polnoci pátrali po nezvestnej 79-ročnej žene, ktorá sa nevrátila domov

Foto: Horskí záchranári od polnoci pátrali po nezvestnej 79-ročnej žene, ktorá sa nevrátila domov
Foto: Horská záchranná služba
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Dnes 23. marca 2021 bola Horská záchranná služba (HZS) krátko po polnoci požiadaná príslušníkmi Policajného zboru o súčinnosť pri pátraní po nezvestnej 79-ročnej obyvateľke Liptovského Mikuláša. Žena odišla z domu ešte v predchádzajúci deň popoludní pričom do neskorých nočných hodín sa nevrátila.

„Do pátrania sa zapojili záchranári a psovodi Horskej záchrannej služby zo Západných a Nízkych Tatier, Veľkej Fatry, Školiaceho strediska a Strediska lavínovej prevencie. Ešte počas noci a dnešného dopoludnia prepátravali vytypované lokality v blízkosti lesoparku Haj-Nicovô a toku rieky Váh,“ spresňujú horskí záchranári na sociálnej sieti.

Záchranári HZS zo Strediska lavínovej prevencie pomocou pátracieho dronu prehľadávali okolité lúky. Ženu sa napokon podarilo nájsť náhodným okoloidúcim.

Po noci strávenej vonku bola podchladená, dehydrovaná, dezorientovaná, s viacerými poraneniami po tele.  Po poskytnutí prvej pomoci ju záchranári previezli do nemocnice na ďalšie ošetrenie. Pátracia akcia bola ešte v dopoludňajších hodinách úspešne ukončená.
Zdroj: Horská záchranná služba


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
14:43
Rajecká cesta
Kolóna
14:41
Košická
Kolóna
14:38
Závodská cesta
Kolóna
14:30
Kragujevská
Kolóna
14:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia