Dnes najčítanejšie
Mesto Žilina odstránilo zábrany na ceste z Bytčice do Rosiny, po pár hodinách sa tam objavili opäť
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

16 marec 2021 - 13:17

Štát získal finančný príspevok na projektovú dokumentáciu úseku D3 Žilina, Brodno - Kysucké Nové Mesto

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podpísala zmluvu na nenávratný finančný prostriedok pre projekt úseku diaľnice D3 Žilina, Brodno - Kysucké Nové Mesto. Na realizáciu projektovej dokumentácie potrebnej k výstavbe vyše 11 kilometrov dlhej trasy budú poskytnuté finančné prostriedky z Európskych štrukturálnych a investičných fondov.

„Vďaka tomu môžeme prefinancovať náklady projektu z európskych fondov, čím ušetríme zdroje štátneho rozpočtu. Táto dokumentácia bude podkladom pre verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby a zároveň tým vytvárame priestor na spustenie stavebných prác na diaľnici D3, ktorá je našou prioritou pre programové obdobie 2021 - 2023,“ spresnil na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal.

Celková výška príspevku, ktorý štát získa, predstavuje sumu približne 2,3 milióna eur. Rezort dopravy sa už v minulosti opakovane vyjadril, že príprava a výstavba diaľnice D3 na Kysuciach patrí k jeho prioritám. Svedčí o tom aj nedávna súťaž na zhotoviteľa privádzača v Kysuckom Novom Meste.

Svoje cenové ponuky predložilo celkom deväť uchádzačov. Súťažná komisia v súčasnosti vykonáva proces hodnotenia cenovej časti a posudzuje splnenie všetkých podmienok účasti. 

225 reakcií
Zdroj: Národná diaľničná spoločnosť


Dopravný servis
Cesta I/64
Kolóna
16:25
Strečno
Policajná hliadka
16:10
Oškerda
Policajná hliadka
15:59
Cesta I/64
Prekážka na ceste
15:25
Oškerda
Policajná hliadka
15:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia