Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

06 marec 2021 - 21:13

Hľadajú sa svedkovia krádeže, neznámy páchateľ vzal automatický externý defibrilátor v centre Žiliny

Foto: Hľadajú sa svedkovia krádeže, neznámy páchateľ vzal automatický externý defibrilátor v centre Žiliny
Foto: Slovenský Červený kríž, Územný spolok Žilina

Prvý automatický externý defibrilátor (AED), ktorý pomáha pri oživovaní v prípadoch náhleho zlyhania srdca, bol umiestnený v Žiline v októbri 2018. Zariadenie bolo umiestnené v špeciálnej skrinke na obvodovej stene budovy Turistickej informačnej kancelárie mesta Žilina, na námestí Andreja Hlinku.

Skrinku a AED zabezpečil pred viac než dvomi rokmi Slovenský Červený kríž Žilina v spolupráci so spoločnosťou Selvit Žilina, prístroj poskytla Nadácia Tesco. Tá zároveň zabezpečuje jeho pravidelný servis.

Na konci minulého mesiaca však došlo k odcudzeniu defibrilátora neznámym páchateľom. V nedeľu 28. februára vo večerných hodinách ho neznáma osoba odniesla so sebou. Slovenský Červený kríž teraz prosí verejnosť o pomoc pri pátraní.

„Touto cestou prosíme dobrých ľudí, ak majú akúkoľvek informáciu o možnom odcudzenom AED - Automatickom Externom Defibrilátore značky Zoll AED Plus, alebo zahliadli možného páchateľa pri krádeži na Námestí A. Hlinku v Žiline, aby kontaktovali linku 158,“ uvádzajú na sociálnej sieti.

Automatický externý defibrilátor na Hlinkovom námestí bol prvým v Žilinskom kraji. Na videu nižšie si môžete pozrieť, ako funguje a ako vydáva pokyny.


Ku krádeži defibrilátora došlo aj v obci Oščadnica (okres Čadca), umiestnený bol na budove kultúrneho domu. Na oficiálnej stránke obce na sociálnej sieti pátrajú po podozrivom mužovi, ktorého zachytila kamera. Skutok sa stal v noci z piatka 26. februára na sobotu 27. februára 2021.

505 reakcií
Zdroj: Slovenský Červený kríž, Územný spolok Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia