Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

06 marec 2021 - 16:44

Polícia obvinila dvoch majiteľov prevádzok, ktorí opakovane porušovali nariadenia, jedného už odsúdili

Foto: Polícia obvinila dvoch majiteľov prevádzok, ktorí opakovane porušovali nariadenia, jedného už odsúdili
Foto: KR PZ Žilina

Väčšina majiteľov reštaurácií, barov a kaviarní na Slovensku poctivo rešpektuje nariadenia vlády a má svoju prevádzku zatvorenú. Nájdu sa však aj takí, ktorí opatrenia proti šíreniu koronavírusu vedome a úmyselne porušujú.

Polícia v Martine rieši ďalší prípad porušovania nariadení, ktorého sa mala dopustiť majiteľka pohostinstva. Tá mala svoju prevádzku otvorenú pre verejnosť v interiérovej časti aj napriek zákazu.

„Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine obvinil z prečinu porušovania povinnosti za krízovej situácie 41-ročnú ženu z Martina, majiteľku pohostinstva,“ spresnila polícia na sociálnej sieti.

Majiteľka nerešpektovala aktuálnu vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a verejných podujatí a prevádzku neuzatvorila.

V martinskom okrese ide už o druhý takýto prípad

Podľa TV Markíza už súd udelil trest 58-ročnému mužovi, ktorý od minulého roka opakovane poskytoval služby zákazníkom a to aj napriek upozorneniam štátnej a mestskej polície a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Podnety na otvorené prevádzky podávajú nielen bežní občania ale aj majitelia podnikov, ktorí nariadenia zodpovedne dodržiavajú a majú zatvorené.

Okresný súd v Martine udelil prvému nezodpovednému majiteľovi prevádzky trest odňatia slobody vo výmere 4 mesiace s podmienečným odkladom na dva roky. Pokiaľ tak svoju prevádzku opäť otvorí, poputuje rovno za mreže.

472 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia