Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

05 marec 2021 - 16:33

Od dnešného dňa spustil Žilinský kraj očkovacie centrum v Oravskej poliklinike v Námestove

Foto: Od dnešného dňa spustil Žilinský kraj očkovacie centrum v Oravskej poliklinike v Námestove
Foto: ŽSK

Žilinský samosprávny kraj dnešným dňom úspešne rozbehol očkovacie centrum v Oravskej poliklinike v Námestove. S očkovaním pomáhajú ambulantní lekári a zdravotné sestry. Verejnosť sa môže objednávať cez formulár dostupný na http://www.korona.gov.sk

Námestovo bolo doteraz jediným okresom Hornej Oravy bez nemocnice, ktorá by pokrývala očkovanie. Aj preto župa prišla s možnosťou vytvorenia očkovacieho centra v námestovskej poliklinike.

„Žilinský samosprávny kraj so svojim odborom zdravotníctva ako koordinátor vakcinácie v kraji navrhol Ministerstvu zdravotníctva SR subjekty, ktoré museli spĺňať materiálno – technické vybavenie a personálne obsadenie a pripojenie do systému eZdravia a NCZI. Celá príprava trvala nejaký čas, som však rada, že dnes je proces ukončený a očkujú sa prví záujemcovia. Našim smelým cieľom je zaočkovať aspoň 70% ľudí v kraji,” priblížila županka Erika Jurinová.

Podmienkami na zriadenie očkovacieho centra bolo aj vybavenie špeciálnym zariadením pre mrazenie a chladenie vakcín, osobitne pripravenými miestnosťami a súčasne vyškolením personálu. S cieľom zlepšiť informovanosť verejnosti o očkovaní župa rozbehla aj vakcinačnú kampaň.

„Robíme osvetu verejnosti, aby ľudia nemali z vakcíny obavy, snažíme sa vyvracať dezinformácie a naopak poskytujeme relevantné informácie. Zriadili sme aj VAKCI-linku, na ktorej ľuďom radi poradíme, vysvetlíme, čo očkovanie prináša a aké sú ich možnosti,” vysvetlila riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

Aktuálne sa očkuje verejnosť v každej z krajských nemocníc, kde funguje online objednávanie. Štvrtý víkend po sebe zabezpečí očkovanie aj veľkokapacitné očkovacie centrum v Žiline a dnešným dňom sa pridala aj Oravská poliklinika v Námestove a Poliklinika Medivasa v Žiline.

Od pondelka pribudnú ďalšie polikliniky a snahou je zabezpečiť vakcinačnú kapacitu na minimálne 15 050 vakcinácie týždenne. Všetko závisí však od dodávky vakcín z úrovne štátu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 22 reakcií
Zdroj: ŽSK


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia