Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

05 marec 2021 - 16:30

Materské a základné školy v Žiline budú od pondelka otvorené, prednostne pre deti pracujúcich

Foto: Materské a základné školy v Žiline budú od pondelka otvorené, prednostne pre deti pracujúcich
Foto: ilustračné - Mesto Žilina

Od pondelka 8. marca budú žilinské materské a základné školy otvorené prednostne pre deti a žiakov, ktorí sú deťmi zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce a pre žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu v zmysle rozhodnutia ministra školstva zo dňa 2. marca 2021. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

K tomu, aby deti a žiaci mohli vôbec prísť do školy alebo školského zariadenia za účelom absolvovania prezenčnej formy vzdelávania, bude potrebné spĺňať nariadenia, ktoré vyplývajú z uznesenia vlády z 28. februára. Aspoň jeden zákonný zástupca, žijú v spoločnej domácnosti, musí absolvovať testovanie s negatívnym výsledkom.

„Nástup škôlkarov a žiakov základných škôl bude podmienený negatívnym antigénovým alebo RT-PCR testom na ochorenie COVID-19 nie starším ako sedem dní u jedného zo zákonných zástupcov dieťaťa a predložením čestného vyhlásenia rodičov, ktorého znenie zverejnia školy na svojich webových stránkach,“ potvrdil hovorca.

Ak ide o plnoletého žiaka, tak sa testuje len on, bez povinnosti testovania rodiča. Za účelom návštevy školy je povolené aj prechádzanie medzi okresmi, predpokladom je splnenie podmienky preukázania sa negatívnym výsledkom testu určenej osoby.

zdroj: minedu.sk


 

 

 

 226 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia