Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

05 marec 2021 - 14:15

V noci jazdia po žilinských sídliskách tri podozrivé autá, ktorých posádka si obzerá parkujúce vozidlá

Počas uplynulých týždňov sa na území mesta Žilina objavilo niekoľko prípadov, kedy sa dvaja neznámi podozriví muži pohybovali okolo zaparkovaných áut. V jednom z týchto prípadov došlo aj k poškodeniu vozidla rozbitím čelného skla.

Spojitosť medzi udalosťami sa zatiaľ nepotvrdila, obyvatelia mesta a najmä sídlisk by však mali zvýšiť pozornosť. Po zverejnení videozáznamov a informácií o dvoch mužoch nás oslovili ďalší čitatelia, ktorí si všimli podozrivý pohyb neznámych osôb a áut v okolí svojho bydliska.

„Približne okolo tretej nadránom som videl tmavý Volkswagen Golf s čadčianskymi značkami. Veľmi pomaly prechádzal cez ulicu a potom z neho vystúpil muž v kapucni. Ten chodil a pozeral do odstavených áut pri paneláku. Keď som zakričal na neho čo tam robí tak utiekol,“ opisuje obyvateľ sídliska Hliny.

Svedkom podobnej situácie bol aj obyvateľ sídliska Solinky. Ten však videl tmavý automobil značky Audi s evidenčnými číslom okresu Kysucké Nové Mesto a posádku pozostávajúcu z dvoch mužov v kapucniach. Auto sa opakovane premávalo pomaly po uliciach približne v čase okolo 03:45 hod.

„Bola to tmavomodrá alebo čierna Audi A4, ročník výroby by som odhadol podľa výzoru na možno 2006. Stihol som si všimnúť, že auto malo preliačinu pri znaku Audi na kufri,“ uviedol svedok.

Na tretie podozrivé osobné auto upozornila obyvateľka Vlčiniec, ktorú znepokojil starší strieborný Volkswagen Passat. Ten bol niekoľko minút zaparkovaný v blízkosti bytového domu a po celý čas v ňom sedela posádka. Zakrátko z auta vystúpil muž v kapucni a prechádzal sa pomedzi autá na parkovisku, pričom do nich nazeral.

„Auto malo tuším martinské značky, ale nie som si tým stopercentne istá. Keď tá osoba prešla celé parkovisko tak nastúpila do auta a odišli preč. Políciu som preto nevolala,“ spresnila obyvateľka Vlčiniec, ktorá bola svedkom takejto udalosti krátko po pol druhej v noci.

Vo všetkých doteraz známych prípadoch sa neznáme podozrivé autá a osoby pohybovali po meste a sídliskách práve v čase medzi 01:00 až 05:00 hod. kedy neplatí zákaz vychádzania.

Podľa evidenčných čísel jednotlivých vozidiel môže ísť o ľudí žijúcich mimo žilinského okresu, ktorí v noci prichádzajú do Žiliny. Rovnako však môže ísť o tých istých ľudí ale na iných vozidlách.

Ak spozorujete neznáme osoby nazerajúce do zaparkovaných áut alebo neznáme automobily premávajúce sa v nočných hodinách po uliciach, kontaktujte políciu. Privolaná hliadka každý prípad preverí a dotyčné osoby legitimuje.
758 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia